Понедељак, 28. Март 2022.

Граничар без бодова на свом терену

У оквиру 16. кола Међуопштинске лиге Срем – Исток, у Обрежу су се јуче састали домаћи фудбалери Граничара и гости из Нових Карловаца фудбалери Полета.

Домаћин је први пут припретио у 18. минуту после неугдоног шута Лисаулова. Ипак, гости долазе у вођство у 22. минуту: Кесић је центрирао искоса са двадесетак метара, пред голом домаћина, а најбољи је био у скоку искусни Марковић, који кажњава неодлучност одбране Граничара, па и голмана Самарџића. Полет је предност дуплирао у 38. минуту: дуга лопта Рада Савића према Кесићу, који је приметио истрчалог Самарџића и добро одмереним ударцем постиже гол.

У наставак утакмице Граничар је ушао одлучније и преко Лисаулова је у неколико наврата био у прилици да смањи предност Полета. Ипак резултат од 0:2 остао је као коначан. Прилику за поправни клуб из Обрежа ће имати следеће суботе, када гостује Рудару из Врдника.

Коначан резултат: Граничар – Полет 0:2 (0:2)

ОБРЕЖ. Игралиште: ФК Граничар, Гледалаца: 200. Судија: Благоје Радић (Ириг). Стрелци: 0:1 Марковић у 22 и 0:2 Кесић у 38. минуту. Жути картони: Алексић у 75 (Граничар), Раде Савић (Полет). Црвени картон: Алексић, други црвени (Граничар).

ГРАНИЧАР: Самарџић, Жимановић (од 53. Рашковић), Кордолуп, Ољача, Михајло Петровић, Иван Николић, Деврња (од 46. Мандарић), Јовановић, Миодраг Петровић (од 46. Алексић), Милош Николић, Лисаулов (од 80. Влаховић).

ПОЛЕТ: Радошевић, Милић (од 53. Лукач). И. Савић (од 8. Ђорђевић), Костић, Шашић, Савић, Кораћевић, Кесић, Марковић, Лукић.