Општина Пећинци
Понедељак, 14. Март 2022.

Сремац без бодова у Инђији

Повратак

У наставку сезоне, у оквиру 17. кола Сремске лиге, фудбалери Сремца из Деча гостовали су фудбалерима Железничара у Инђији.

Већ у првом минуту домаћин је дошао у вођство - после напада који је текао по десној страни и одличног проигравања од стране Трбовића, Каурину није било тешко да матира Шљукића. Велики пресинг Железничара десетак минута касније уродио је плодом - Каурин је реализовао казнени ударац. На нови гол изабраника Дејана Катарића чекао се 17. минут, када Грковић, после продора по десној страни, упошљава Јерковића, који шаље лопту у контра угао голмана Сремца.

Сремсколигаш из Деча, захваљујући Крстовићу, успева да у 20. минуту само ублажи рано и убедљиво вођство Железничара. Доминација домаћина и у другом полувремену. Најпре је Вучковић у 65. минуту неодбрањиво шутирао за 4:1. У 74. минуту коначних 5:1: после центаршута Јерковића из угла, а на правом месту пред голом Сремца био је млади Мркела.

Коначан резултат: Железничар – Сремац (Деч) 5:1 (3:1)

ИНЂИЈА. Игралиште: СЦ „Леје“. Гледалаца: 100. Судија: Растко Петровић (Сремска Митровица). Стрелци: 1:0 Каурин у 1. минуту, 2:0 Каурин у 11, 3:0 Јерковић у 17, 3:1 Крстовић у 20, 4:1 Вучковић у 65. и 5:1 Мркела у 74. минуту. Жути картони: Мркела и Љубинковић (Инђија), Стојковић, П. Мајсторовић и Кресојевић.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Благојевић, Грковић (од 78. Пећанац) , Бранковић, Нинић, Вучковић (од 78. Соколовић), Мркела (од 78. Михајловић), Јерковић, Трбовић (од 18. Љубинковић), Каурин (од 72. Лукач), Суџум, Дубајић.

СРЕМАЦ: Шљукић, Стојковић, М. Мајсторовић (од 46. Стојчевић), Мијатовић (од 68. Закић), П. Мајсторовић, Кресојевић, Крстовић, Јуришић (од 46. Младеновић), Матић, Марчета, Јанковић.