Четвртак, 3. Фебруар 2022.

Победа Доњег Срема у Станишићима

Зонаш из Пећинаца, ФК „Доњи Срем 2015, у оквиру припрема за наставак сезоне, одиграо је јуче контролну утакмицу у Етно селу Станишићи у Републици Српској, против ондашњег прволигаша ФК „Звијезда 09.

Утакмица је била врло занимљива, са пуно темпа, иако суизабраници тренера Здравка Тривковића и његовог помоћника Бранка Ђаковића почели прилично неубедљиво. Много грешака је било у пас игри, те су домаћи фудбалери у првих пола сата имали више од игре и неколико полу прилика.

Ипак, Доњи Срем 2015 долази у вођство у 37. минуту голом Кокира, после одличног проигравања Адамовића. У наставку утакмице Пећинчани су били, у најмању руку, равноправан ривал. Све дилеме око победника разрешио је Марковић десетак минута пре краја утакмице, када је шутирао са око 20 метара. На путу ка голу лопта је закачила једног од домаћих фудбалера и завршила у мрежи.

Следећу проверу Доњи Срем 2015 има у недељу, 6.фебруара, у Инђији, против Железничара.

Звијезда 09 – Доњи Срем 2015

0:2 (0:1)

Етно село Станишићи. Спортски центар Саво Милошевић: гледалаца 50. Судија: Дражен Марић (Бијељина). Стрелци: 0:1 Кокир у 37, 0:2 Марковићу 80.минуту.

ЗВИЈЕЗДА 09: Кнежевић, Јањић, П. Тешић, Ковачевић, Јанковић, Сврака, Митровић, Ракић, Аџовић, Видовић, Шикановић. Играли су још: Аврамовић, Гучмазов, Ананијас, В. Тешић, Милошевић, Беатовић, Мазтић, Мустафагић и Максимовић.

ДОЊИ СРЕМ 2015: Ристић, Јешић, Зорић, Радивојевић, Рудан, Перишић, Радосављевић, Адамовић, Вукмановић, Секулић и Кокир. Играли су још: Јелача, Каралејић, Зејић, Штетић, В. Љубојевић, Марковић, А. Љубојевић, Милановић и Јовановић.