Понедељак, 8. Новембар 2021.

Нови бодови за Михаљевчане

У оквиру 12. кола Међуопштинске лиге Срем – Исток, фудбалери Срема дочекали су јуче у Сремским Михаљевцима госте из Нових Карловаца фудбалере Полета. Гости су озбиљније припретили домаћину у 15. минуту. Ипак, голман Штампар је био на висини задатка, а у наставку утакмице Срем је доминирао у сваком погледу.

Најпре је Новић сјајним шутем са око 30 метара савладао Башића (лопта је на путу ка голу закачила некод од обрамбених играча гостију). Неколико минута пре краја првог полувремена, Новић се још једном уписао у листу стрелаца.

У наставку утакмице на терену је била само једна екипа. Фудбалери Срема били су, више него очигледно, физички доминантнији и било је питање само колико ће њихова победа бити убедљива. У 56. минути Алијагић је био сјајно проигран, те је рутински савладао искусног Башића. Из оправдано досуђеног пенала у 73. минуту Новић постиже још један гол, а коначан резултат нешто касније поставља Крејић: Срем – Полет 5:0 (2:0)

СРЕМСКИ МИХАЉЕВЦИ. Игралиште: ФК Срем. Гледалаца: 100. Судија: Драган Стојковић (Добринци). Стрелци: 1:0 Новић у 32, 2:0 Новић у 40, 3:0 Алијагић у 56, 4:0 Новић у 72. из казненог ударца и 5:0 Крејић у 74. минуту. Жути картиони: Крејић (Срем), Башић, Савковић и Корачевић.

СРЕМ: Штампар, Турчиновић, Пилиповић, Маричић, Паунковић, Вучковић (од 61. Куртеш), Босанчић (од 73. Ранковић), Алијагић, Новић, Бежановић, Крејић (од 77. Пујић),

ПОЛЕТ: Башић, Милић (од 61. Караклајић), И. Савић, Костић, Р. Савић, Савковић (од 67. Делибос), Корачевић, Кесић, Новић, Николчић, Лукић.