Четвртак, 28. Октобар 2021.

Слобода победила на Сувачи

Јуче су одигране утакмице четвртине финала Купа Подрчног фудбалског савеза Срем: Јединство (Рума) – Напредак (Попинци) 0:8 и Доњи Срем 2015 (Пећинци) – Слобода (Доњи Товарник) 0:1.

Утакмица у Витојевцима, између домаћег Партизана и Првог маја из Руме прекинута је у 7. минуту. Гости су започели утакмицу са минималним бројем играча на терену (седам) и како се у 7. минуту један играч повредио, судија је морао прекинути утакмицу. Меч Хајдук (Дивош) – Подунавац (Белегиш) је одложен.

Својеврстан општински дерби одигран је на пећиначкој „Сувачи“ између зонаша Доњег Срема 2015 и Слободе из Доњег Товарника. Једини гол, поред неколико врло изгледних прилика на обе стране, виђен је у 8. минуту: тежак кикс искусног играча домаћина Јуришића поготком је казнио Кубуровић. На овај начин Слобода се реванширала за недавни пораз од Доњег Срема 2015, на истом месту, у оквиру 9. кола Војвођанске лиге – Југ.