Понедељак, 11. Октобар 2021.

Три бода за Пећинчане на Сувачи

У оквиру 9. кола Војвођанске лиге – Југ, јуче су се у Пећинцима састали фудбалери Доњег Срема 2015 и гости из Доњем Товарника фудбалери Слободе. Љубитељима фудбала представили су се зонаши из наше општине, а дуго очекивани дерби обележила је занимљива игра са много шанси и ритма.

Први детаљ вредан помена виђен је 16. минути - шутем искоса, Љубојевић погађа пречку гола Слободе. Домаћин је повео у 33. минути - у соло продору Љубојевић је нанизао неколико гостујућих фудбалера и када је ушао у казнени простор, заустављен је на недозвољени начин. Неговановић је без размишјања досудио пенал, који је искусни Пејчиновић претворио у гол. Резултатска предност трајала је до 44. минута, када је Кубуровић, шутем искоса изненадио Ристића.

У 53. минути леп скок шут Манцеа, који не доноси промену резултата. Петнаестак минута касније, најпре, Пејчиновић пропушта сјајну прилику, а у истом минуту Љубојевић маказицама покушава да постигне нешто више. До нове промене резултата долази у 75. минуту - Пејчиновић је одлично проиграо Секулића за 2:1, што је био и коначан резултат - Доњи Срем 2015 – Слобода 2:1 (1:1)

Следећег викенда, у оквиру 10. кола пред Доњим Сремом 2105 и Слободом су велики изазови - пећиначки зонаш гостује лидеру, Хајдуку из Дивоша, док Слобода дочекује изузетно јаку екипу РФК Нови Сад 1921.

ПЕЋИНЦИ. Спортски центар „Сувача“. Гледалаца: 150. Судија: Милош Неговановић (Сремска Митровица). Стрелци: Пејчиновић у 33. минуту и Секулић у 75. минуту. (Доњи Срем 2015), Кубуровић у 44. минуту (Слобода).

ДОЊИ СРЕМ 2015: Ристић, Зорић (од 55. Радивојевић 78), Манце, М. Перишић, Р. Трифуновић (од 55. Конестабо), Мркела, (од 46. Ђурковић), П. Перишић, Пејчиновић, Вукмановић (од 46. Секулић), В. Трифуновић (од 66. Зејић), Љубојевић.

СЛОБОДА: Кромпић, Глишић, Калајџић, Богићевић (од 25. Вујасиновић), Стојадиновић, Салкунић (од 46. Видић), Димић, Мићић (од 46. Мандић), Ђорђевић (од 46. Петровић), Кубуровић, Матовић (од 66. Степановић).