Четвртак, 30. Септембар 2021.

Одигране утакмице Купа

Резултати јуче одиграних утакмица 1/16 финала Купа Подручног фудбалског савеза Срем: Раднички (Ириг) – Доњи Срем 2015 (Пећинци) 1:1, пеналима 3:4, Љуково – Шумар (Огар) 0:2, Напредак (Попинци) – Дунав (Стари Бановци) 2:1, Сремац (Деч) – Слога (Ердевик) 1:3, ГФК Словен (Рума) – Хајдук (Дивош) 1:1 пеналима 5:6, Подриње (Мачванска Митровица) – Јединство (Рума) 3:4, Борац (Мартинци) – Јединство (Стара Пазова) 1:2, Слога (Вогањ) – Раднички (Шид) 1:0. Сремац (Добринци) – Први мај (Рума) 0:6, Борац (Кленак) – Омладинац (Нови Бановци) 0:8, Фрушкогорац (Манђелос) – Подунавац (Белегиш) 0:3, Партизан (Витојевци) – Феникс (Стара Пазова) 1:1, пеналима 5:4,, Јадран (Голубинци) – Граничар (Кузмин) 1:1, пеналима 4:3 и Хајдук (Бешка) - Раднички (Нова Пазова) 1:2.

Утакмица Слобода (Доњи Товарник) – Железничар (Инђија) игра се 6. октобра, од 18. часова.

Сремац – Слога

1:3 (1:1)

У оквиру 1/16 финала Купа Подручног фудбалског савеза Срем, јуче су се у Дечу састали ФК „Сремац“ и гости из Ердевика ФК „Слога“.

Иако су против себе имали реномиранијег ровала, фудбалери Сремца су играли без комплекса. Гости су повели голом Ковачевића у 23. минуту, да би Радивојевић поравнао резултат у 40. минуту. Домаћин је имао позитиван резултат све до 78. минута, када је због прекршаја Радивојевића у свом казненом простору, судија Шљепица досудио казнени ударац за госте, који је Угљешић претворио у гол. У последњим тренуцима меча, после гола Ивковића, отклоњене су биле све дилеме, те је коначан резултат био 1:3.

Пре почетка утакмице, минутом ћутања, одата је пошта Зорану Саџаку, дугогодишњем фудбалском раднику, који је недавно преминуо.

ДЕЧ. Игралиште: ФК Сремац. Гледалаца: 50. Судија: Марко Шљепица (Нови Бановци). Помоћници: Роберт Ипач (Нови Сад) и Милица Лемајић (Стара Пазова). Стрелци: 0:1 Ковачевић у 23, 1:1 Радивојевићу 40, 1:2 Угљешић у 78 и 1:3 Ивковић у 90. минуту.

СРЕМАЦ: Шљукић, Недељковић, Живановић, Марјановић, Марчета, Радошевић, Ћирић (од 55. Јовић), Радојчић (од 46. Јуришић), Радивојевић, Милић (од 55. Свиулар), Јанковић.

СЛОГА: Веселиновић, Џибрић (од 46. Воларевић), Раичевић, Белић (од 46. Херцег), Вујовић (Од 57. Угљешић), Рукавина, Матић, Стојчић (од 57. Бајуновић), Ковачић (Од 57. Ивковић), Ћирић, Ристић.