Понедељак, 30. Август 2021.

Максималан учинак Доњег Срема 2015

После два узастопна гостовања у оквиру Војвођанске лиге – Југ, Доњи Срем 2015 се, коначно, у новој сезони представио и на Сувачи утакмицом против РФК Нови Сад 1921. Настављен је континуитет добрих игара, и тренутно је пећиначки зонаш једина екипа са максималним учинком после три кола.

Већ после уводних минута могло се наслутити да ће утакмица бити веома занимљива, са много темпа и борбености. У 17. минуту Манце је био у прилици за нешто више: убачену лопту са стране, главом шаље ка голу, али све се завршило без промене резултата. Минут – два касније виђен је врло неугодан шут Вукашина Трифуновића. У 19. минуту теренска иницијатива Доњег Срема 2015 је коначно материјализована. Сјајан шут Николића, голман Ромић је немоћан и то је 1:0. Радост домаћих навијача није дуго трајала и у 22. минуту поравнање резултата: напад гостију из Новог Сада текао је по левој страни, убачену лопту Симић захвата „из прве“ и шаље је у мрежу Ристића. У 30. минуту, Николић убацује лопту са стране пред гол гостију, пред голманом Ромићем лопта пада на земљу, незгодно одскаче и на опште изненађење завршава у мрежи.

Добро је домаћин почео и друго полувреме: у 52. минуту Кокир је сјајно проигран, дуго вуче лопту и када је био у непосредној близини гола, добро одмереним ударцем шаље је иза леђа Ромића за убедљивих 3:1. Следи период утакмице када се Доњи Срем 2015 повукао и препустио гостима иницијативу. Међутим, све што је РФК Нови Сад успео да уради је смањење резултата у 88. минуту: фантастично изведен слободан ударац Бранковића, голман Ристић је био немоћан и то је било коначних 3:2.

ПЕЋИНЦИ. Спортски центар „Сувача“. Гледалаца: 350. Судија: Бојан Граовац. Стрелци: 1:0 Николић у 19, 1:1 Симић у 22, 2:1 Николић у 30, 3:1 Кокир у 52, 3:2 Бранкович у 88. минуту. Жути картони: Николић и Зорић (Доњи Срем 2015), Бранковић, Балабановић и Вукаљевић (РФК Нови Сад 1921).

ДОЊИ СРЕМ 2015: Ристић, Манце, Јуришић, Николић (од 86. Вукосављевић), Кокир (од 86. Радивојевић), Зорић, Секулић (од 75. Б. Трифуновић), В. Трифуновић (од 65. Перишић), Јешић, Зејић, Бојић (од 75. Вукмановић).

РФК НОВИ САД 1921: Ромић, Бранковић, Кавчић (од 67. Пањак), Иван, (од 46. Пекић) Сувајџић (од 67. Митровић), Игњић (од 82. Кантарџић), Симић, Ерак, Балабановић, Јањић (од 46. Вукаљевић), Бабић.