Понедељак, 16. Август 2021.

Напредак тријумфовао на домаћем терену

Више се очекивало од општинског дербија сремсколигаша из пећиначке општине, поготово од новајлије у овом степену такмичења – Сремца из Деча. У сваком случају, Напредак је био далеко убедљивији и заслужено је освојио бодове, који ће му бити добар подстрек с обзиром на велике амбиције.

Утакмицу је обележио изванредни Немања Тодоровић, који је за госте из Деча био нерешива енигма и то је била једна од превага која је одлучила општински дерби. Карактеристични детаљи на утакмици: први, „бомба“ Тодоровића у 6. минуту за рано вођство домаћина. Други, након прекршаја над Грбићем пред голом Сремца, Чекичевић досуђује пенал за Напредак који Тодоровић реализује и то је опипљивих 2:0. Поред Тодоровића, код домаћина могао се прославити и Грбић, који није искористио неколико изгледних прилика и пенал средином другог полувремена.

ПОПИНЦИ. Игралиште: ФК Напредак. Гледалаца: 400. Судија: Никола Чекичевић (Сремска Митровица). Помоћници: Стефан Марјановић (Адашевци) и Никола Тодоровић (Сремска Митровица). Делегат: Слободан Турчиновић (Инђија). Стрелци: 1:0 Тодоровић у 6, 2:0 Тодоровић у 49. минуту. Жути картони: Зорановић, Миросављевић, Пршић, Кочијашевић, Вукин и Радовановић (Напредак), В. Петровић, Недељковић, Марко Марчета, Милан Марчета и Радојчић (Сремац).

НАПРЕДАК: Д. Николић, Зорановић, Миросављевић, Пршић, Сремац (од 83. Ћалић), Грбић, Тодоровић, Кочијашевић, Јакшић, Вукин, Н. Јовановић (од 65. Радовановић).

СРЕМАЦ: Саџак, В. Петровић, Стојковић, Недељковић, Марко Марчета (од 60. Радојчић), Мијатовић, Милојевић (од 46. Радивојевић), Радошевић, Стојчевић, Јанковић (од 83. Милић), Милан Марчета (од 60. Јуришић).