Општина Пећинци
Четвртак, 27. Мај 2021.

Нови бодови за Слободу

Повратак

У оквиру ванредног 32. кола Војвођанске лиге – Југ, фудбалери Слободе дочекали су јуче госте из Новог Сада, фудбалере Црвене звезде.

Први су припретили гости у 25. минуту, када је, практично, Тубић сам себи створио шансу: шут из окрета, али је Опарница био опрезам. При крају полувремена и домаћин је био у прилици за нешто више: Кубуровић је одлично проиграо Јошића. Сјајна прилика за Слободу, али, све се окончало неконтролисаним шутем Јошића. Лазаревић се изненада, у 60. мимнуту нашао и изгледној шанси, али, не успева за захвати лопту. У 67. минуту Тубић не кажњава деконцентрисаност домаће одбране. Потом је уследила контра Слободе, која је окончана на најбољи начин: голом Вукотића, којем је ово био 17 погодак ове сезоне. До краја утакмице виђен је у шут Ђорића у 86. минути, али без „тежих последица“ по госте из Новог Сада.

Коначан резултат Слобода – Црнева звезда 1:0 (0:0).

На игралишту ФК Слободе у Доњем Товарнику утакмицу је судио Никола Вукмановић из Новог Сада.

СЛОБОДА: Опарница, Стевић, Ђорић, Мандић, (од 61. Богдан), Лазаревић, М. Симић, Салкунић (од 88. Радошевић), Димитрић, (од 88. Пармаковић), Кубуровић, А. Симић, Јошић (од 46. Вукотић)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Војводић, Ћелић, Станковић, Ерор, Ненезић, Докић, Кисић, Хајризи, Тубић (од 87. Јеремић), Звекан, Крповић (од 73. Богавац).

Војвођанска лига -Југ

Резултати ванредног 32. кола: Слобода (Доњи Товарнник) – Црвена звезда (Нови Сад) 1:0, Подунавац (Белегиш) – Будучност (Салаш Ноћајски) 5:2, Јадран (Голубинци) – Хајдук (Дивош) 3:4, Раднички (Нова Пазова) – Слога (Темерин) 1:0, РФК Нови Сад 1921 (Нови Сад) – Борац (Шајкаш) 1:0, ОФК Југовић (Каћ) – Јединство (Руменка) 0:3, Цемент (Беочин) – Индекс (Нови Сад) 1:2, Младост (Бачки Јарак) – Слога (Ердевик) 4:3 и Подриње (Мачванска Митровица) – Сремац Војка (Војка) 0:1.

Табела: 1. Јединство 68, 2. Борац 67, 3. РФК Нови Сад 1921 66, 4. Хајдук 64, 5. Слобода 60, 6. Цемент 52, 7. Индекс 49, 8. Раднички 46, 9. Подунавац 46, 10. Слога (Е) 45, 11. Младост 44, 12. Слога (Т) 43, 14. Будућност 41, 15. Црвена звезда 32, 16. Подриње 32, 17. Јадран 8 и 18. ОФК Југовић 6.