Четвртак, 22. Април 2021.

Три бода за Слободу

Зонаш из Доњег Товарника наставља серију добрих резултата. Гол Јошића, постигнут у 50. минуту када је сјајно реаговао на убачену лопту, донео је Слободи нове бодове и стабилну позицију на шестом месту Војвођанске лиге - Југ. Нову прилику за увећање бодовног салда, екипа има наредног викенда, када гостује Јадрану из Голубинаца.

Јучерашња утакмица против Радничког из Нове Пазове била је пуна ритма, која је на најбољи начин показала стил игре тима из Доњег Товарника. Већ у 5. минуту виђена је полуприлика Салкунића, али је и Раднички, преко Костића, пар минута касније покушао да изненади Кромпића. Динамична игра домаћина је виђена и у даљем току утакмице: Марко Симић у 10. минуту шутира ка голу Танасића. Одличну прилику пропустила је Слобода у 41. минуту: после велике гужве пред голом Радничког, виђен је неуспео покушај Лазаревића да лобује голмана гостујуће екипе.

И у другом полувремену слична игра као и у првих 45 минута. У 73. минуту, после одличног шута Ђорђевића, Танасић одбија лопту у корнер. Коначно, 4-5 минута пре краја утакмице, Бојић не успева да казни неспоразум Нинића и Кромпића и да поравна резултат.

Коначан ретултат: Слобода (Доњи Товарник) – Раднички (Нова Пазова) 1:0

На игралишту Слободе у Доњем Товарнику утакмицу је судио Никола Чекичевић из Сремске Митровице. Стрелац: Јошић у 50 минуту. Жути картони: Кромпић, Мандић и Радошевић (Слобода), Бртка и Костић (Раднички).

СЛОБОДА: Кромпић, Стевић, А. Симић, Мандић (од 46. Богдан), Лазаревић, М. Симић, Димитрић (од 46. Ђорђевић), Пармаковић (од 46. Мићић), Салкунић (од. Радошевић), Јошић и В. Нинић.

РАДНИЧКИ: Танасић, Бртка, Зорић, Пауновић, Девић, Симић (од 55. Шавија), Цоневски, Миловчевић (од 80. Ђуран), Бојић, Балешевић и Костић.

Резултати 26. кола: Подунавац (Белегиш) – РФК Нови Сад 1921 (Нови Сад) 0:0, Слобода (Доњи Товарник) – Раднички (Нова Пазова) 1:0, ОФК Југовић (Каћ) – Јадран (Голубинци) 3:1, Цемент (Беочин) – Будућност (Салаш Ноћајски) 1:0, Младост (Бачки Јарак) – Хајдук (Дивош) 3:0, Подриње (Мачванска Митровица) – Слога (Темерин) 0:1, Сремац Војка (Војка) – Борац (Шајкаш) 0:5, Слога (Ердевик) – Црвена звезда (Нови Сад) 2:2 и Индекс (Нови Сад) – Јединство (Руменка) 1:0.

Табела: 1. Борац 55, 2. Јединство 54, 3. Хајдук 52, 4. Цемент 48, 5. РФК Нови Сад 1921 48, 6. Слобода 45, 7. Слога (Ердевик) (-3) 39, 8. Индекс 38, 9. Подунавац 37, 10. Слога (Темерин) 36, 11. Младост 35, 12. Будућност 35, 13. Раднички 34, 14. Сремац Војка 30, 15. Подриње 28, 16. Црвена звезда 26, 17. Јадран 6 и 18. ОФК Југовић (-3) 6 бодова.