Среда, 31. Март 2021.

Доњи Срем 2015 – Раднички 0:0

Дуго очекивани сремсколигашки дерби неће се претерану дуго памтити у спортској јавности. Лидер на табели, Радничи из Шида, може бити задовољан освојеним бодом, док је Доњи Срем 2015 вицешампионску позицију препустио комшијама из Попинаца Напретку, који је освојио три бода у Добринцима против Сремца.

Најкарактеристичнији детаљ се догодио у 50. минуту пред казненом простором Радничког. Мисини је упутио дубинску лопту према свом најистуренијим нападачу Ненаду Митровићу. Када је искусни фудбалер Доњег Срема 2015 хтео да прими лопту, на непрописан начин га зауставља, као последњи играч одбране, голман Радничког Николић, којем судија Ранковић даје црвени картон. Да би гости наставили утакмицу с новим голманом, игру је морао напустити Добројевић, а међу стативе је дошао Петровић. Бројчану предност домаћин није успео да до краја утакмице „материјализује“.

Прва полуприлика на утакмици је виђена у 4. минуту, када је Пејчиновић покушао да изненади голмана Радничког, али без успеха. Двадесетак минута касније, нападач Радничког Добројевић је лепо прихватио једну дубинску лопту пред казненим простором домаћина, али све се завршио неконтролисаним шутом. У 47. минуту, виђена је лепа акција домаћина, коју је започео Јуришић, наставио Мисини, али Митровић није успео да је заврши на најефикаснији начин. У 53. минуту, леп детаљ: добро изведен слободан ударац Мисинија, али лопта пролази изнад пречке гола екипе из Шида.

Своје утиске, по завршетку дербија, изнео је тренер Доњег Срема 2015 Здравко Тривковић.

„Јако тешка утакмица. Знали смо да је Раднички изузетно квалитетна екипа, која свакако није без разлога на првом месту. На жалост, нисмо успели да искористимо бројчану предност у већем делу другог полувремена. Главу горе, идемо даље. Окрећемо се наредној утакмици, гостовању Партизану из Витојеваца, које је за три дана“ – изјавио је Тривковић..

Млади голман Радничког Марко Николић, због црвеног картона, морао је утакмицу напустити већ у 50. минуту.

„Пре свега, желео бих да честитам својим саиграчима на освојеном боду. Мислим да судија није донео исправну одлуку, када ми је доделио црвени картон. Екипи из Пећинаца желим све најбоље у наставку првенства. Ми настављамо даље, с циљем да до краја сачувамо прво место и да као шампиони изборимо пласман у виши ранг. Пећиначкој екипи желим да то остваре, али кроз утакмице баража“ – рекао је Николић.

ПЕЋИНЦИ. Игралиште Спортског центра „Сувача“. Судија: Немања Ранковић (Јарак). Жути картони: Николић и Пејчиновић (Доњи Срем 2015), Петровић, Вуковић и Добријевић (Раднички). Црвени картон: Николић (Раднички).

ДОЊИ СРЕМ: Јелача, Манце, Јуришић, Николић, Перишић (од 74. Кривокућа), Радивојевић, Мисини (од 60. Трифуновић), Закић (од 46. Митровић), Конестабо, Чучковић и Пејчиновић.

РАДНИЧКИ: Николић, Вуковић, Апрелић, Дрча, Стојшић, Шуша, Добројевић (од 50. Петровић), Сарић, Грумић, Алексић, Субић.

Резултати 22. кола: Сремац (Добринци) – Мапредак (Попинци) 0:2, Доњи Срем 2015 (Пећинци) – Раднички (Шид) 0:0, Борац (Мартинци) – Хајдук (Вишњићево) 2:1, ПСК Путинци (Путинци) – Љуково 0:10, Митрос (Сремска Митровица) – Хајдук (Бешка) 2:1, ГФК Словен (Рума) – Борац (Кленак) 1:1, Рудар (Врдник) – ЛСК (Лаћарак) 3:1, БСК (Бешеново) – Слога (Вогањ) 3:1 и Железничар (Инђија) – Партизан (Витојевци) 2:1.

Табела: 1. Раднички (54:12) 51, 2. Напредак (43:24) 48, 3. Доњи Срем 2015 (42:18) 46, 4. ГФК Словен (38:19) 41, 5. Железничар (46:33) 37, 6. Партизан (41.30) 36, 7. Борац (Кленак), (33:41) 35, 8. Љуково (45:25) 34, 9. Борац (Мартинци), (28:26) 33, 10. Слога (37:31) 30, 11. Хајдук (Бешка), (31:34) 29, 12. Митрос (34:38) 25, 13. БСК (34:49) 23, 14. ПСК Путинци (29:50) 23, 15. Сремац (22:34) 20, 16. ЛСК (25:44) 18, 17. Хајдук (Вишњићево), (27:47) 13 и 18. Рудар (24:78) 11 бодова.