Извештаји са фудбалских утакмица пећиначких клубова

Повратак

ВОЈВОЂАНСКА ЛИГА – ЈУГ

Подриње – Слобода 0:1 (0:0)

Зонаш из Доњег Товарника остварио је у суботу другу пролећну победу у наставку сезоне. На врло неугодном гостовању у суботу, у Мачванској Митровици, поражено је Подриње минималним резултатом.

Задовољан је био и тренер Слободе Милош Ђокић.

„Утакмица против Подриња била је веома тврда, по лошем терену за игру. Мора се признати да није виђен претерано леп фудбал. Знали смо да ће домаћин играти под притиском, с обзиром да су им бодови преко потребни. Ми смо на утакмици променили уобочајени систем игре, што је, у крајњем случају, уродило плодом. Играли смо чврсто и нисмо дозволили ривалу да направи неке шансе. Средином другог полувремена искористили смо продор Димитрића по десној страни, сјајан центаршут, те Вукотићу није било тешко да постигне гол. Момци су испоштовали сваки договор у свлачионици и на крају смо се радовали. После одлично одрађених припрема и пораза од Слоге из Ердевика у првом пролећном колу, иако смо били много бољи, ухватили смо добар ритам и добили смо последње две утакмице. У наредном периоду очекује нас тежак посао, јер у сваку утакмицу улазимо са жељом да победим и примакнемо се самом врху табеле. То неће бити лако, али ми смо сигурни у екипу и верујемо да смо на правом путу“ – изјавио је Ђокић.

МАЧВАНСКА МИТРОВИЦА. Игралиште: Подриња. Судија: Немања Кампић (Нови Сад). Стрелац: Вукотић у 63. минуту. Жути картони: Теодоровић, Мијатовић, Петровић и Томић (Подриње), Лазаревић, Драгојевић, Димитрић, Стевић, Јошић, Ђорић, Салкунић (Слобода). Црвени карон: Ђурђевић (Подриње).

ПОДРИЊЕ: Релић, Теодоровић, Милошевић, Пршић, Ђорђевић, Делић (Лацковић, Јанковић (Миражић), Мијатовић, Томић (Ћирић), Ивић Петровић.

СЛОБОДА: Кромпић, Стевић (А. Симић), Лазаревић, Мандић, Ђорић, М. Симић, Драгојевић (Салкунић), Мићић (Радошевић), Вуковић (Ђорђевић), Вукотић, Ђошић.

СРЕМСКА ЛИГА

Доњи Срем 2015 – Напредак 3:0 (1:0)

Заслужена победа домаћина, чији су фудбалери већим делом утакмице имали иницијативу. Ослабљени Напредак је само у први двадесетак минута био равноправан такмац: у 7. минуту Савковић није успео да, после брзе контре, доведе комшије из Попинаца у вођство.

Казна за неискоришћену прилику, стигла је у 27. минуту: после убачене лопте са десне стране, у казненом простору Напретка најбоље се снашао Николић, који је послао лопту иза леђа свог имењака. Предност домаћина дуплирана је у 49 минуту: сјајно центрирану лопту из угла Вукмановића, Мркела је убацио у мрежу. Све дилеме око победника, ако је и било, отклонио је голом Пејчиновић у 60. минуту.

Прилику за мешто више имао је Напредак у 75. минуту, када је пред голом домаћина била велика гужва. Коначно, пет минута касније виђен је леп шут Тодоровића, али без последица по гол Доњег Срема 2015.

ПЕЋИНЦИ. Спортски центар „Сувача“. Стрелци: Николић у 27, Мркела у 49. и Пејчиновић у 60. минуту. Жути картони: Перишић, Радивојевић, А. Љубојевић и Николић (Доњи Срем 2015), Радуловић, Миросављевић, Тодоровић и Ружичић (Напредак). Црвени картон: Ћалић (други жути картон).

ДОЊИ СРЕМ 2015: Јелача, Манце, Јуришић, Николић (од 68. Трифуновић), Перишић, Вукмановић (од 63. Чучковић), Мркела (од 53. А. Љубојевић), Радивојевић, Мисини, Конестабо, Пејчиновић (од 63. Митровић).

НАПРЕДАК: Николић, Радуловић, Ћалић, Пољак, Миросављевић, Савковић, Тодоровић, Ђурић, Вукин, Ружичић, Н. Јовановић.

МЕЂУОПШТИНСКА ЛИГА СРЕМ – ИСТОК

Сремац – Младост 4:2 (0:2)

Гости из Буђановаца оставили су одличан утисак у првом полувремену, када су имали више од игре и головима Цветиновића кажњавали слабију игру Сремца. Ипак, велико изненађење је избегнуто у наставку утакмице. За само 7-8 минута фудбалери Сремца су из резултатског минуса прешли у плус (стрелци Хаџић 46, М. Марчета 48. и С. Тадић 52. минут). Све дилеме отклонио је Хаџић својим другим, а четвртим голом Сремца у 75. минуту.

ДЕЧ: Игралиште: Сремца. Судија: Дамјан Ћирић (Инђија). Стрелци: Хађић у 46. и 75, М. Марчета у 48. и С. Тадић у 52. минуту (Сремац), Цветиновић у 8. и 44. минуту (Младост). Жути картони: Новић и Цветиновић (Младост).

СРЕМАЦ: Шљукић (од 46. Саџак), М. Марчета, Стојковић (од 67. Петровић), П. Мајсторовић, Мијатовић (од 34. Хаџић), П. Тадић, Кресојевић, Лилић, М. Мајсторовић, С. Тадић, М. Марчета.

МЛАДОСТ: Милошевић (од 46. Кривошија), З. Јовановић, Стјепановић, Нешковић, Прљић(од 46. Лилић), Цветиновић, Ђурђевић, Јокић (од 46. Бакић), Стошић (од 46. Љуштинић), Новић (од 46. Кривошија), Југовић.

Камени – Дунав 0:0

Иако се већи део утакмице играо на половини Дунава, домаћин није успео да материјализује своју иницијативу, те бодобе спаса мора тражити на другом месту.

АШАЊА. Игралиште: Каменог. Судија: Никола Каназир (Стари Бановци). Жути картони: Марковић и Радованов ић (Камени), Мрђа, Бугарин и Сурдучки (Дунав). Црвени картони: Лисулов (Камени), Вученовић и Сурдучки (Дунав).

КАМЕНИ: Бантић, Блануша (од 82. Нинић), Станчић, Драгаш, Марковић (од 49. Лисулов), Радовановић, Асани, Ђорђевић (од 49. Шорак), Грујић, Сали, Бошковић (од 44. Вукић).

ДУНАВ: Котарац, Шуковић, Прелић, Сурдучки, Јовановић, Попадић, Цинцурак (од 60. Сријемац), Вученовић, Кованић, Бугарин, Мрђа.

Полет – Граничар 1:0 (0:0)

НОВИ КАРЛОВЦИ: Игралиште Полета. Судија: Драган Стојковић (Добринци). Стрелац: И. Савић у 78. минуту. Жути картони: Бакић, Милић и Караклајић (Полет).

ПОЛЕТ: Башић, И. Савић, Костић, Бакић (Од 80. Калезић), Поповић (од 60. Лончар), Караклајић, Делибос (од 60. Милић), Маринковић, Кесић, Јовић, Лукић.

ГРАНИЧАР: Самарџић, Николић, Инђић (од 83. Бабић), Кекић, Живановић, Ољача, Обрадовић, Дражић, Кнежевић, Михајловић, Радојчић (од 89. Ивановић).