Понедељак, 23. Новембар 2020.

Гости из Руменке успешнији у Доњем Товарнику

У дерби мечу 16. кола Војвођанске лиге – Југ, јуче су се у Доњем Товарнику састали фудбалери Слободе и Јединства из Руменке.

Слобода је припретила први пут у 13. минуту после врло доброг шута Ђорђевића. Десетак минута касније виђен је и ударац Јаворца, а врло брзо и погођена пречка после скок-шута Нинића. Казна за неискоришћене шансе дошла је у 33. минуту: после велике гужве у казненом простору Шивољицког, најбоље се снашао Веселиновић, који је проследио лопту у мрежу.

Прилику за поравнање са беле тачке имао је Драгојевић у 51. минуту, када је пред голом Јединства био оборен Нинић. Нажалост по домаћина, Драгојевић није био прецизан. У 60. минуту Митровић пропушта идеалну прилику да повиси предност гостију. Ипак, то је успело Тепићу у 68. минуту: истог играча је оборио Ђуричић пред својим голом, а судија Митровић се није двоумио да досуди најстрожу казну, коју Тепић реализује за коначан резултат Слобода – Јединство 0:2.

С обзиром на све околности, Слобода је ипак приказала солидну игру. Следеће недеље, једини зонаш из пећиначке општине гостује новосадском Индексу, у последњој утакмицу јесењег дела сезоне.

На игралишту Слободе у Доњем Товарнику утакмицу је судио Огњен Митровић из Сремске Митровице који је током 90 минута игре поделио укупно пет жутих картона.

СЛОБОДА: Шивољицки, Стевић, Симић, Јаворац (од 39. Јовичић ), Лазаревић (од 46. Салкунић), Ђуричић, Вукотић, Нинић, Ђорић (од 46. Штулић), Драгојевић, Ђорђевић.

ЈЕДИНСТВО: Глишић, Берић, Штефек, Зирић, Гаџић, Митровић (од 85. Моравац), Рајак (од 63. Стојановић), Скоко, Тепић, Заов, Веселиновић (од 87. Грубовић).