Општина Пећинци
Понедељак, 9. Новембар 2020.

Сремац добио општински дерби

Повратак

Један од мечева, који су обележили јучерашње 13. коло, био је општински дерби одигран у Дечу, између домаћег Сремца и Граничара из Обрежа, у оквиру Међуопштинске лиге Срем - Исток. Знимљива и изузетно борбена утакмица, током које је судија Каназир имао доста посла у смиривању играча.

Домаћин је већ после пар минута повео: брзоноги Бачевац је добро проигран, и када је избио испред Самарџића, добро одмереним ударцем га је лобовао. У 6. минуту сјајна прилика за Сремац да дуплира предност: Бојан Кресојевић из скраћеног корнера убацује лопту пред гол Граничара. Највиши у скоку био је Недељковић, али његов ударац главом није донео промену резултата. Дест минута касније виђен је добро изведен шут из слободног ударца Бојана Кресојевића, али голман Самарџић се није дао изненадити. Гости су пар минута касније преко Радојчића озбиљно угрозили гол Шљукића. Да Бојан Кресојевић зна озбиљно угрозити противнички гол шутем из слободног ударца видело се у 42. минуту: сјајан шут, али резултат од 1:0 остаје непромењен.

Коначно, последњу прилику за нешто више у првом полувремену имала је екипа из Обрежа: у 44. минуту Кнежевић убацује лопту пред гол Шљукића, Петровић је у идеалној позицији, али његов скок-шут није материјализован. Када је Милић у 63. минуту, након центаршута Мијатовића повисио предност на 2:0, чинило се да је утакмица решена. Домаћин се, после солидне резултатске предности повукао, те су фудбалери Граничара имали иницијативу. Једино што су успели до краја утакмице да у 82, минуту. голом Жунића смање предност домаћина на 2:1, што је био и коначан резултат.

Коначан резултат: Сремац – Граничар 2:1 (1:0)

На игралишту у Дечу утакмицу је судио Никола Каназир из Нових Бановаца који је поделио укупно 10 жутих и 1 црвени картон.

СРЕМАЦ: Шљукић, Арсенијевић, Мијатовић, Лапчић, Младеновић, Б. Кресојевић (од 60. В. Кресојевић), Недељковић, Јуришић, Стојчевић, Милић (од 80. Мајсторовић), Бачевац (од 86. Лудајић).

ГРАНИЧАР: Самарџић, Чавић, Николић, Јовановић (од 67. Кекић), Живановић, Ољача, Обрадовић, Радојчић (од 73. Жунић), Петровић, Кнежевић, М. Михајловић (од 60. С. Михајловић).