Општина Пећинци
Понедељак, 26. Октобар 2020.

Гости из Дивоша изузетно расположени

Повратак

У оквиру 12. кола Војвођанске лиге – Југ, јуче су се у Доњем Товарнику састали домаћи тим ФК „Слобода“ и гости из Дивоша ФК „Хајдук“. Занимљива утакмица два тима, првопласираног Хајдука и другопласиране Слободе која је до овог кола била на другом месту са 26 бодова и која је до сада примила само 3 гола.

Домаћа екипа је већ у 5. минуту преко Вукотића дошла у вођство, али гости су врло брзо консолидовали своје редове и у размаку од петнаест минута постигли чак три гола. Ни у другом полувремену домаћи тим, који је очигледно имао изузетно лош дан, није успевао да пронађе своју игру, па су изузетно расположени гости из Дивоша још три пута затресли мрежу Слободе, а част домаћег клуба је делимично одбранио Вукотић који је у 76. минуту постигао свој други гол на утакмици. Прилику за поправни Товарничани ће имати већ следеће суботе, када у Темерину за ривала имају домаћу Слогу.

Коначан резултат Слобода – Хајдук 2:7 (1:4). Утакмицу је судио Жељко Штумпф из Новог Сада, који је, током 90 минута игре поделио укупно 6 жутих картона.

СЛОБОДА: Шивољицки, Стевић, А. Симић, М. Симић (од 46. Радошевић), Лазаревић, Салкунић (од 46. Јовићић ), Вукотић, Јакшић (од 46. Штулић), Нинић, Ђорић (од 46. Драгојевић), Шобот (од 46. Ђорђевић).

ХАЈДУК: Лековић, Симић, Цветановић, Халиловић, Симикић, Балиновић, Цвијић (од Михајловић), Дерајић (од 60. Савићевић), Р. Ивковић (од 60. Живковић), Совиљ, Тривуновић.