Понедељак, 24. Август 2020.

Победа Сремца на домаћем терену

У оквиру другог кола Међуопштинске лиге Срем – Исток, јуче су се у Дечу састали домаћи тим ФК „Сремац“ и гости из Новог Сланкамена ФК „Дунав“. Током деведесет минута игре, поред два постигнута гола, виђено је и више неискоришћених прилика, међу којима и неоскоришћен пенал Недељковића.

После само минут-два игре, Сремац пропушта сјану прилику: лоб ударац Младеновића није био довољно прецизан. Гости су озбиљно припретили у 7. минуту преко Кованића. До промене резултата дошло је у 15. минуту: на центаршут Милића, пред голом Дунава најбоље се снашао Младеновић. У 30. минуту виђен је леп ударац Милоша Петровића. Предност домаћина у 40. минуту пропушта да дуплира Недељковић, после оправдано досуђеног пенала. Занимљив детаљ пар минута касније: Арсенијевић шутира ка голу Дунава, скоро са средине терена: лопта пада испред Лошића, прескаће га, али на срећу гостију, погађа оквир гола.

И у наставку утакмице иницијатива домаћина. У 60. минуту, дуги напад домаћина, међутим, Владимир Кресојевић не успева да повећа предност, као ни и Стојчевић неколико минута касније. Милош Петровић у 65. минуту погађа пречку гола Дунава. Казна за неискоришћене прилике могла је стићи у 70. минуту: после шута Кованића, Шљукић одбија лопту у корнер. Неколико минута касније и Милешевић не успева да поравна резултат. Све дилеме у 87. минуту отклања голом Бачевац и то је било коначних 2:0 за Сремац.

Коначан резултат Сремац – Дунав 2:0 (1:0)

На игралишту Сремца у Дечу, утакмицу је судио Душан Познан из Руме, са помоћницима Марком Ђукановићем и Бориславом Јовановићем такође из Руме. Током 90 минута игре судија Познан је поделио укупно пет жутих картона.

СРЕМАЦ: Шљукић, В. Петровић, М. Петровић (од 90. Павичић), Арсенијевић, Мијатовић, Лапчић (од 46. Стојчевић), Младеновић, Б. Кресојевић (од 54. В. Кресојевић), Илић (од 70. Бачевац), Недељкович, Милић (од 70. Хаџић).

ДУНАВ: Лошић, Николић, Јанковић, Кованић, Комазец (од 46. Рукавина), Маринковић (од 75. Ћирковић), Бугарин, Радуловић, Попадић (од 30. Мрђа), Станчић, Милешевић.