Понедељак, 17. Август 2020.

Нову сезону Слобода започела победом

У оквиру првог кола Војвођанске лиге – Југ фудбалери Слободе дочекали су јуче у Доњем Товарнику фудбалере Слоге из Ердевика.

Већ после неколико минута игре гости су озбиљно припретили: убачену лопту из угла Стојчић слабо удара главом. И како то обично бива, казна је брзо стигла: у 9. минуту, Салкунић дуго вуче лопту по десној страни, проиграва Вукотића за 1:0.

У 15. минуту, леп шут Марка Симића, не доноси дуплирање предности домаћину. Сјајну прилику у 38. минуту пропушта Вукотић, који не решава ситуацију један на један са голманом Слоге Тојагићем. Минут-два после тога, гости из Ердевика остају са играчем мање, јер је због псовке црвени картон добио Стојшић. У наставку утакмице, стихијским нападима, Слога је безуспешно покушавала да дође до позитивног резултата.

Коначан резултат Слобода – Слога (Е) 1:0 (1:0)

Утакмицу првог кола Војвођанске лиге – Југ судио је Марко Гаћиновић из Новог Сада, који је за 90 минута игре поделио укупно 6 жутих и један црвени картон.

СЛОБОДА: Шивољицки, Стевић, А. Симић, М. Симић (од 88. Јовичић), Лазаревић, Салкунић (од 88. Штулић), Аћимовић, Радошевић (од 60. Драгојевић), Вукотић, Нинић, Ђорђевић(од 60. Јакшић).

СЛОГА: Тојагић, Ђуркић, Пендо, Ђибрић, Белић (од 46. Ковачич), Бајуновић, Стојчић (од 55. Херцег ), Мачвански (од 55. Воларевић ), Ристић, Стојшић, Угљешић.