Четвртак, 16. Јул 2020.

Победа Товарничана на домаћем терену

Јуче су се у Доњем Товарнику састали домаћи фудбалери Слободе и гости из Попинаца у пријатељској утакмици, током које су оба тима показала изузетну борбеност.

С обзиром да је у питању почетна фаза припрема и да Слобода тренутно окупља велики број нових фудбалера, тренери Драган Цветић (Слобода) и Чеда Гужвић (Напредак) могу бити задовољни приказаном игром својих фудбалера.

Током већег дела утакмице, Слобода је доминирала и имала је више од игре. Тек у последњих двадесетак минута успела је да материјализује своју доминацију. У 65. минуту, Аћимовић утрчава у празан простор и у ситуацију један на један са противничким голманом излази као победник. Десетак минута касније исти играч повећава предност Слободе на 2:0. Коначно, у 86. минуту, после проигравања Драгојевића, Јакшић постиже гол за коначан резултат – Слобода - Напредак 3:0 (0:0).

СЛОБОДА: Опарница, Босиљков, Ђуран, Нинић, Спасојевић, Јовичић, М. Симић, Бојић, Алијагић, Ристић, Пазарски. Играли су још: Шивољицки, А. Симић, Јакшић, Ђорђевић, Јаворац, Аћимовић, Драгојевић, Вукотић, Јолџић, Вучетић и Ћулум.

НАПРЕДАК: Николић, Кочијашевић, И. Јовановић, Митровић, Рагастовац, Ђурић, Митровић, Василић, Н, Јовановић, Пољак. Играли су још: Стојановић, Пувалић, Шарец, Ковачевић, Чубрило, М. Јовановић, Нинковић, Мајсторовић, Тодоровић и Савковић.