Понедељак, 9. Март 2020.

Тежак старт Слободе на почетку пролећне сезоне

Фудбалери Слободе дочекали су јуче госте из Шајкаша ФК „Борац“ на старту пролећног дела првенства у оквиру 16. кола Војвођанске лиге - Југ.

По врло тешким условима за игру, Борац је дошао до бодова, који су га задржали при врху табеле. Без обзира на пораз, значајно ослабљени млади фудбалери Слободе, који су наступили без комплетног навалног реда, оставили су одличан утисак и приказали велику борбеност на терену.

Јунак утакмице је голман Опарница, који је одбранио неколико стопроцентних прилика Борца (Јовић у 52, Давидов у 57. и 85. минуте). На жалост, у 68. минуту његова мрежа се, ипак, затресла: лопта се, практично, прошетала кроз казнени простор домаћина, те Миловцу није било тешко да је угура у гол. Коначан резултат Слобода – Борац 0:1 (0:0).

Прилику за попрвани, зонаш из Доњег Товарника има следеће суботе, када гостује Младости из Бачког Јарка у оквиру 17. кола.

На игралишту Слободе у Доњем Товарнику, пред око 150 гледалаца судио је Бранко Грмуша из Петроварадина, који је поделио два жута картона.

СЛОБОДА: Опарница, Лазић, Јаворац, Јовичић, Јакшић, Драгојеви, Кочијашевић, Босиљков, Бојић (од 70. Радошевић), Пазарски (од 65 Алијагић), Ђуран (од 52, Вукасовић).

БОРАЦ: Бузаџија, Тривуновић (од 68. Грковић), Краговић, Субоптин Станојев, Јовић , Богданов (од 84. Мрђан), Ракић, Васин, Давидов, Миловац.

Поред старта пролећног дела сезоне клубова из пећиначке општине који играју у Сремској и Војвођанској лиги - Југ, клубови који играју у Међуопштинској лиги Срем – Исток и Општинској лиги Пећинци протеклог викенда припремали су се за наставак сезоне.

Резултати пријатељских утакмица: Посавац (Бољевци) – Камени (Ашања) 2:1, Граничар (Грабовци) – ОФК Брестач 0:1, Напредак (Жарковац) – Сремац (Деч) 1:5, Шумар (Огар) – Камени (Ашања) 3:1, Шумар (Огар) – Сремац (Добринци) 3:3 и Хајдук 1932 (Шимановци) – Граничар (Обреж) 0:2.