Понедељак, 2. Март 2020.

Хајдук поражен у Добринцима

Већ после неколико минута игре у пријатељској фудбалској утакмици између домаћег Сремца и шимановачког Хајдука 1932 „кутак за спорни тренутак“: после једне убачене лопте са леве стране, маниром голмана бек гостију Деспотовић руком избија лопту испред свог гола, те Лепотић досуђује пенал, који Вукајловић претвара у гол. Гости су се дуго бунили на одлуку судије, тврдећи да је центаршуту претходио прекршај над голманом Хајдука 1932. Десетак минута касније Чавић је био у сјајној прилици да поравна резултат. Предност домаћина је повисио Вукмановић у 49, минуту, после програвања Чворкова. Коначно, у 52. минуту је виђен „мали шоу програм“ Вукајловића, који постиже трећи погодак лидера Међуопштинске лиге Срем – Исток, иако је био окружен неколицином играча из Шимановаца, успео је да пошаље лопту у небрањени део гола.

Добринци. Стрелци: 1:0 Вукајловић у 3, 2:0 Вукмановић у 49, 3:0 Вукајловић у 52. минуту. Гледалаца: 100. Судија: Петар Лепотић (Добринци).

СРЕМАЦ: Цветковић, З. Ашћерић, Р. Ашћерић, Чворков, Кордолуп, Павловић, Савић, Честић, Вукајловић, Паунковић, Мађарац. Играли су још: Остојић, Балабан и Михајловић.

ХАЈДУК 1932: Милојевић, Динчић, Видаков, Деспотовић, Белић, Вагић, Арсеновић, Јовановић, Драгојевић, Лемајић, Савић. Играли су још: Н. Илић, М. Илић, Војкић, Вукмановић, Ковачевић и Н. Јовановић.