Четвртак, 27. Фебруар 2020.

Завршене припреме Товарничког зонаша

Фудбалери Слободе из Доњег Товарника, данашњом утакмицом против српсколигаша Тимочанина из Књажевца, завршили су осмодневне зимске припреме на Лепенском Виру. Умногоме се осећао умор код играча, а ни временски услови нису ишли на руку Товарничанима.

Из првог полувремена требало би поменути сјајну прилику Слободе у 30. минуту: Босиљков главом шаље лопту ка Вукасовићу, уследио је шут, али и сјајна интервенција голмана Тимочанина. После убачене лопте из угла Јакшића, пред голом клуба из Књажевца највиши је Босиљков, али и овог пута голман Петровић је на висини задатка. Следи период утакмице у којем Тимочанин доминира: сјајне прилике Коцића и Стојановића. Гол у 62. минуту: Босиљков у свом казненом простору руши Коцића, а Медић реализује пенал. Пар минута касније већ 2:0: Пантић из слободног ударца постиже гол. У 77. минуту прилику да ублажи пораз пропушта Пазарски, као и Драгојевић у 81. минути, када није успео да реализује пенал. Резултат остаје непромењен Тимочанин – Слобода 2:0 (0:0)

На игралишту у Доњем Милановцу судио је Неџад Карамновски из овог града.

ТИМОЧАНИН: И. Петровић, Хрњак, Јовановић, Пантић, Мршавић, Медић, Радосављевић, Крмар, Б. Николић, У. Николић, Стојановић. Играли су још: Н. Петровић, Коцић, Стојадиновић. И. Николић, Виденовић, Милошевић, Милојковић, Минић и Милутиновић.

СЛОБОДА: Опарница, Босиљков, Драгојевић, Јаворац, Кочијашевић, Јовичић, Јакшић, Пазарски, Бојић, Алијагић и Вукасовић. Играли су још: Радошевић, Ђуран Ристић и Спасојевић.