Четвртак, 20. Фебруар 2020.

Последња провера пред припреме

Фудбалери јединог зонаша из пећиначке општине ФК „Слобода“ из Доњег Товарника састали су се јуче на домаћем терену, под светлошћу рефлектора, са гостима из Владимираца ФК „Јединство“.

Након свега десет минута игре, утакмица је на тренутак прекинута док је небом светлео ватромет у част легенде Слободе Дарка Ашћерића – Ципија, који је одиграо последњих десет минута утакмице као активни играч. Паузу је искористио председник клуба Милан Алексић који је уручио Дарку Ашћерићу плакету за посебан добринос развоју фудбалског клуба Слобода. Наравно, Ашћерић остаје у Слободи, али као први помоћник шефа стручног штаба Драгана Цветића.

Све што краси фудбал као игру виђено је јуче у Доњем Товарнику: четири гола, више лепих акција, много трчања и борбености. Најлепши детаљ на утакмици догодио се у 75. минуту - сјајним шутем са око 25 метара Јакшић је изнедио све, понајвише противничког голмана, који не успева да заштити свој гол. Коначан резултат пријатељске утакмице Слобода – Јединство 3:1 (1:1).

Утакмица против Јединства из Владимираца, за товарничког зонаша, била је последња провера форме пред одлазак на осмодневне припреме на Лепенски Вир.

На игралишту Слободе у Доњем Товарнику, пред око 150 љубитеља фудбала, судио је Срђан Кавгић из Руме, а стрелци су били 0:1 Трипковић у 38, 1:1 Пазарски у 43, 2:1 Божиновић, 3:1 Јакшић у 75. минуту.

СЛОБОДА: Шивољицки, Лазић, Босиљков, Спасојевић, Јовичић, Јаворац, Драгојевић, Бојић, Ашћерић, Пазарски и Божиновић. Играли су још: Опарница, Нинић, Кочијашевић, Вукасовић, Радошевић, Аћимовић, Јакшић, Ђуран, Алијагић и Ристић.

ЈЕДИНСТВО: Ристић, Ћосић, Милошевић, Ђорђић, Максимовић, Алексић, Рајковић, Лукић, Трипковић, Поповић и Јовановић. Играли су још: Антонић, Полић, Гачић и Петровић.