Недеља, 16. Фебруар 2020.

На Сувачи одиграно четвртфинале Купа

Јуче је одиграна прва званична фудбалска утакмица у пећиначкој општини. У оквиру четвртине финала Купа Подручног фудбалског савеза, на терену Спортског центра „Сувача“ у Пећинцима, играли су Слобода из Доњег Товарника, члан Војвођанске лиге – Југ и румски српколигаш Први мај. После 90 минута врло занимљиве игре, резултат је био 1:2 (полувреме 0:1).

Већ после неколико минута игре гости су повели 0:1 голом Илића, који се најбоље снашао у гужви пред голом Опарнице. Исти играч се могао прославити двадесетак минута касније, али лопту после његовог шута Опарница је одбио у корнер. И друго полувреме Слобода је започела прилично неубедљиво. Неспоразум Нинића и Јаворца, у 47. минуту, користи Илић, који избија испред Опарнице и шаље лопту у мрежу. После другог примљеног гола, Слобода се буди и њени играчи су почели играти далеко ангажованије, агресивније. Једну далеко одбијену лопту голмана Опарнице, прихвата Пазарски, који се налази у идеалној прилици да смањи предност гостију. На жалост, не користи је. Ипак, у 63. минуту Пазарски се нашао у бележници судије Неговановића као стрелац: одлично је реаговао на убачену лопту са стране. Због црвеног картона (други жути), игру је пре времена морао је да напусти Радишић, капитен Првог маја. На жалост, бројчану предност Слобода није искористила у даљем току утакмице. Вредан спомена је и детаљ из 74 минута, сјајан шут Аћимовића, појачања Слободе из зимског прелазног рока, али резултат 1:2 остао је као коначан.

Следећу утакмицу, Слобода игра у среду, 19. фебруара на свом терену против Владимираца.

На Спортском центру Сувача, пред око 200 гледалаца, судио је Милош Неговановић из Сремске Митровице са помоћницима Немањом Бошковић из Салаша Ноћајског и Драшком Релићем из Мартинаца.

СЛОБОДА: Опарница, Лазић, Јаворац, Нинић, Јовичић, Божиновић (од 60. Божић), Јакшић, Кочијашевић (од 53. Аћимовић), Пазарски, Шобот, Вукасовић (од 75. Ђуран).

ПРВИ МАЈ: Петровић, Вучетић, Илић (од Шљиванчанин), Бајић, Ступар, Кордолуп, Н. Крстић (од 62. Зец), Радишић, Живковић, Чупељић, Гавриловић.