Четвртак, 6. Фебруар 2020.

Изванредна игра упркос ветру

Фудбалери Слободе гостовали су јуче, у пријатељској утакмици, фубалерима Бродарца у Београду, омладинцима који су током јесењег дела првенства играли лигу шампиона. Прохладно време и јак ветар нису омели ни госте и домаћине да прикажу изванредну игру.

Омладинци Бродарца повели су голом Буњевчевића, после шута, са око 35 - 40 метара. Због ветра лопта је добила чудну путању, те је изненадила голмана Опарницу. Упркос изненадном голу зонаш из Доњег Товарника брзо је консолидовао редове и преокренуо ситуацију у своју корист. Головима Вукасовића и Пазарског прво полувреме Слобода је решила у своју корист. Много трчања и још пет голова виђено је у наставку утакмице, када су искуснији фудбалери Слободе контролисали игру и резултат, чак су преко Аћимовића, Јакшића и Босиљкова повисили предност на 5:1. Ипак, Бродарац у последњих петнаестак минута успева да ублажи пораз, те је коначан резултат Омладинац – Слобода 3:5 (1:2).

На игралишту Бродарца у Београду, судио је Филип Марковић из Београда.

БРОДАРАЦ: Веселиновић, Лекић, Маринковић, Јовановић, Ђорђевић, Ђуровић, Јанг, Буњевчевић, Мајсторовић, Стојановић, Марковић. Играли су још: Тасић, Милошевић, Марсенић, Благојевић, Нешић, Здравковски, Пајовић, Максимовић, Ненадовић и Драгојловић.

СЛОБОДА: Опарница, Лазић, Босиљков, Јаворац, Кочијашевић, Јовичић, Ђорђевић, Јакшић, Божинов, Пазарски, Вукасовић. Играли су још: Шљукић, Спасојевић, Ђуран, Ристић, Шобот, Митровић и Аћимовић.