Четвртак, 31. Октобар 2019.

Слобода славила под светлошћу рефлектора

У оквиру предкола Купа Подручног фудбалског савеза Срем, јуче су се у Доњем Товарнику састали фудбалери домаће ФК „Слобода“ и пећиначког ФК „Доњи Срем 2015“. Меч ова два тима, поред занимљивих детаља, остаће забележен као прва званична утакмица која је одиграна под светлошћу рефлектора.

Већ после неколико минута игре, гости су сјајним ударцем Душка Радосављевића повели 0:1. Међутим, домаћин је брзо преузео иницијативу, те је преко Мркајића у 20. минуту поравнао резултат, да би се исти играч двадесетак минута касније још једном уписао у листу стрелаца. Све дилеме отклонио је Ристић у 66. минуту, када је постављен коначан резултат Слобода – Доњи Срем 2015 3:1.

На игралишту Слободе, утакмицу је судио Александар Скакавац, који је током деведесет минута игре поделио 3 жута картона.

Слобода: С. Нинић, Босиљков, Ђуричић (од 65. минута С. Радошевић), В. Нинић, Зељко, М. Радошевић. Рагастовац, Кордолуп (од 65. минута Митровић), Драгојевић, Ристић, Мркајић (од 46. минута Ристић),

Доњи Срем 2015: Јелача, Новић, Радивојевић, С. Радосављевић, Дугоњић, Д. Радосављевић, Пузић, А. Љубојевић, В. Љубојевић (од 6. минута Марковић), Максимовић, Перишић.