Четвртак, 26. Септембар 2019.

Занимљива пријатељска утакмица са пуно прилика

Јуче је у Доњем Товарнику одиграна пријатељска утакмица између домаће Слободе и Доњег Срема 2015 из Пећинаца. Занимљива пријатељска утакмица, која је тренеру домаћег тима Драгану Цветићу, послужила да боље упозна саиграче и проба неке варијанте пред недељну утакмицу против Подриња из Мачванске Митровице.

С друге стране, ривал из Пећинаца представио се у прилично „шареном саставу“, те су утакмицу започели углавном играчи који у првенству имају мању минутажу. Слобода је повела у 18. минуту, када је Стефан Радошевић натрчао на лопту. Слобода је пропустила прилику да прво полувреме реши у своју корист с опипљивијом разликом: шансе Пазарског у 22. минуту и пречка Јерковића у 37. минуту.

У наставку утакмице Доњи Срем 2015 је био конкретнији. Марковић је у 53. минуту сјајно шутирао, али је Радосављевић био на висини задатка. Пар минута касније поново је био у главној улози Марковић: после шута из окрета, лопта погађа стативу гола Слободе. Нова промена резултата у 70. минуту: после убачене лопте са стране Кубуровића, пред голом Доњег Срема 2015 највиши у скоку је био Вукасовић. Најистуренији нападач гостију, Марковић, у два наврата у 72. минуту пропушта прилику да се упише у листу стрелаца. Коначан резултат Слобода – Доњи Срем 2015 2:0 (1:0)

На игралишту Слободе, утакмицу је судио Немања Деспотовић

СЛОБОДА: Радосављевић, Рагастовац, Митровић, Нинић, Драгојевић, Пазарски, Јерковић, Ашћерић, Мркајић, Зељко, С. Радошевић. Играли су још: Кордолуп, Вукасовић, Ђуричић, Кубуровић и Јеж.

ДОЊИ СРЕМ 2015: М. Митровић, Радовановић, Ристивојевић, Радивојевић, В. Љубојевић, Перишић, Дугоњић, Наић, Н. Митровић, С. Радосављевић, Весић. Играли су још: Пузић, А. Љубојевић, Максимовић и Марковић.