Среда, 28. Август 2019.

Граничар напада виши ранг

Протеког викенда фудбалска сезона је стартовала и у Међуопштинској лиги Срем – Исток. У првом колу одличан старт имао је ФК Граничар из Обрежа, који је на домаћем терену против Младости из Буђановаца остварио убедљиву победу 4:0.

Домаћин је контролисао игру од самог почетка, а вођство Граничару је већ у 4. минуту донео Светислав Кнежевић. На 2:0 је, у 44. минуту, повисио Иван Гмизић. У другом полувремену расположени Светислав Кнежевић још два пута је затресао мрежу гостију, у 55. и у 70. минуту, за коначних 4:0.

Председник клуба Перо Велемир каже да је ове сезоне, након четири године у Међуопштинској лиги, амбиција Граничара пласман у виши ранг и да за такву амбицију имају основа.

„Имамо добро уигран тим који већ три године игра у мање-више истом саставу, а од ове сезоне довели смо и три значајна појачања – Светислава Кнежевића, Игора Китанова и Предрага Марковића. Већ у првој утакмици тим је показао сигурну игру, а резултат, иако висок, могао је бити у убедљивији, јер смо пропустили неколико изгледних шанси за погодак. Имамо и јаку подршку публике која се одазива у великом броју, што нам заиста много значи, а није изостала ни подршка пећиначке локалне самоуправе и Спортског савеза „Развој спортова“, уз чију помоћ ћемо ове године заменити трибине и реновирати просторије клуба“ – рекао нам је Велемир.

За напад на виши ранг стручни штаб Граничара се углавном узда у домаће снаге – чак 13 играча су Обрешци, док је само 6 играча доведено са стране.