Понедељак, 26. Август 2019.

Прва утакмица и прва победа у новој лиги

Фудбалери Слободе дочекали су јуче у Доњем Товарнику фудбалере Младости из Бачког Јарка, у првој утакмици у новој лиги Војвођанска лига – Југ. За зонаша из Доњег Товарника „историјска утакмица“, у којој су освојени први бодови у вишем рангу.

Најлепши тренуци утакмице догодили су се у другом полувремену. Након прекршаја Драгојевића у 62. минуту над Нинковићем у свом казненом простору, судија Ранковић је досудио је пенал за госте, који је Стојаковић претворио у гол. Ипак, фудбалери Слободе брзо долазе себи. У 66. минуту Нинић се најбоље сналази пред голом Младости: лепо је исконтролисао убачену лопту са стране и сместио је у гол. Поравнање резултата дало је крила домаћину и при крају утакмице, Нинић шаље главом лопту ка голу Младости. Новајлија у Слободи, Вукосавић практично је потврдио погодак, пре самог уласка лопте у небрањену мрежу. То је било коначних 2:1!

Један од јунака победе Слободе, Владан Нинић, по завршетку утакмице, изнео је своје прве импресије:

„Врло тешка утакмица. Играли смо испод свог нивоа, али смо успели да победимо. Отежавајућа околност нам је је била и неиграње искусног Јерковића. Знали смо да је Младост, иако прилично млада екипа, веома квалитетна и да нам највећа опасност прети од Нинковића. Почели смо веома слабо и ишли смо из грешке у грешку. Срећом, после примљеног гола, врло брзо смо изједначили, а неколико минута пре краја и постигли гол вредан победе“ – рекао је Нинић.

На игралишту Слободе у Доњем Товарнику, пред око 250 гледалаца, судио је Немања Ранковић из Јарка, који је поделио 10 жутих картона.

СЛОБОДА: Радосављевић, Рагастовац, В. Нинић, Ђуричић (од 53. Радошевић), Кордолуп, Јеж (од 64. Вукосавић), Босиљков, Кубуровић, Мркајић, Ристић (од 58. Ашћерић ), Драгојевић.

МЛАДОСТ: Лолић, Балабан (од 46. Стојисављевић ), Мрђеновић , Апић, Леђарац, Стојановић (од 87. Марић), Тривуновић , Милош Ковачевић , Стојаковић, Нинковић, Милан Ковачевић (од 80. Мацикић).