Понедељак, 19. Август 2019.

Прва утакмица и први бодови за Пећинчане

Фудбалери пећиначког Доњег Срема дочекали су јуче госте из Мартинаца ФК „Борац“ у првој утакмици у сремсколигашком друштву. Прво полувреме протекло је у бројним приликама домаћих фудалера, који су били видно физички спремнији. Тек у другом полувремену Доњи Срем 2015, материјализовао је своју иницијативу. У 50. минуту, Марковић је одлично реаговао на центаршут Максимовића. Петнаестак минуита касније одличан шут Душка Радосављевића искоса, са двадесетак метара од гола Јандрића за 2:0. Пет-шест минута касније, у истом нападу, Томшић и Џакић пропуштају сјајне прилике да смање предност домаћина. Коначно, у 80. минуту, својим другом голом Марковић поставља коначан резултат Доњи Срем 2015 – Борац 3:0 (0:)

На игралишту Спортског центра „Сувача“ пред око 200 гледалаца судио је Божидар Суџум из Инђије, који је, током утакмице, поделио два жута картона.

ДОЊИ СРЕМ 2015: Јелача, С. Радосављевић, Д. Радосављевић, Дугоњић (од 46. М. Митровић), Љубојевић, Пузић ( од 78. Н. Митровић), Максимовић, Новић, Радивојевић, Радовановић (од 46. Перишић), Марковић.

БОРАЦ (М): Јандрић, Т. Вучетић, М. Вучетић, Зорановић, Стајчић, Томшић, Ковачевић, Тодоровић, Дамњановић, Бакајлић, Шарчевић (од 75. Џакић).