Nedelja, 3. Februar 2019.

Prva kontrolna utakmica Slobode pred nastavak sezone

Danas je u Staroj Pazovi, odigrana prijateljska utakmica između FK „Slobode“ iz Donjeg Tovarnika i FK „Podrinja“ iz Mačvanske Mitrovice. Sremskoligaš iz Donjeg Tovarnika odlično je otvorio utakmicu. Već u prvim minutima lepa prilika za Slobodu, kada je Ašćerić odlično proigrao Ježa. U 17. minutu promena rezultata: napad Slobode, koji Knežević završava na najbolji način lob udarcem.

Prilika za povećanje prednosti propuštena je u 19. minutu: posle šuta Kneževića, lopta se odbija do Ašćerića, koji odmah šutira. Srećom po Podrinje, Relić izbacuje u korner. Samo minut kasnije Jež propušta još jednu sjajnu priliku. Da Jež nema sreće videlo se i u 20. minutu, kada je pogodio stativu gola vojvođanskog rivala. I kako to obično biva, kazna za propuštene brojne prilike stigla je u 43. minutu, kada je Pavlović iznenadnim šutem poravnao rezultat.

Sloboda se „držala“ i u prvim minutima nastavka utakmice. Međutim, u 60. minutu na ubačenu loptu iz ugla najbolje reaguje Pavlović i to je 1:2. U poslednjim trenucima utakmice, Sloboda gubi loptu negde na sredini lopte, a Živković postiže gol za konačnih 1:3.

Na igralištu Sportskog centra FS Srbije u Staroj Pazovi, pred oko 50 gledalaca sudio je Bojan Pavlović iz Ogara.

SLOBODA: Radosavljević, Jorgić, Đuričić, Ragastovac, V. Ninić, Radošević, Dragojević, Ašćerić, Kordolup, Jež, Knežević. Igrali su još: S. Ninić, Šljukić, M. Majstorović, Mrkajić, P. Majstorović, Ranđelović, Janković, Kuburović i Brković.

PODRINJE: Relić, Arsenović, Filipović, Pantić, Gašić, Pršić, Teodorović, Pavlović, Sarić, Đurđević, Bris. Igrali su još: Erceg, Čokanjelović, Radovanović, Mijailović, Arnautović, Ivanković, Rogo, Trebovac i Živković.