Ponedeljak, 8. Oktobar 2018.

Nova pobeda Slobode

Juče je u Donjem Tovarniku odigrana utakmica 8. kola Sremske lige između domaće Slobode i gostiju iz Donjih Petrovaca. Fudbaleri Slobode nadmoćniji na terenu odneli su pobedu rezultatom 4:1.

Najlepši detalj na utakmici viđen je u 10. minutu: Dragojević je oduzeo loptu na oko tridesetak metara od gola Bašića i posle par trenutaka usledio je odličan šut u nebranjeni deo gola. U 20. minutu „karakteristična slika“ za Slobodu: Kresojević je ubacio loptu iz ugla pred gol gostiju, najviši u skoku bio je Ninić, koji je glavim šalje u mrežu. Lepu akciju akciju Slobode u 54. minutu „krunusao“ je pogotkom Ragastovac. Oljača u 80. minutu smanjuje prednost domaćina, da bi u 87. minutu sjajnim šutem i golom „stavio tačku“ Kordolup.

Jučerašnja pobeda Slobode je lepa najava pred veliki derbi 9. kola Sremske lige Partizan – Sloboda, koji se igra 13. oktobra u Vitojevcima.

Na igralištu Slobode pred oko 150 gledalaca sudio je Stefan Mijanović iz Adaševaca, koji je podelio ukupno 6 žutih kartona.

SLOBODA: Radosavljević, Ragastovac (od 80. Jež), Jorgić, Mitrović, Ninić, Đuričić, Kordolup, Knežević (od 56. Radošević), Trbović (od 53. Ašćerić), Kresojević, Dragojević.

DONJI PETROVCI: Bašić, Devrnja, Diklić, Vukajlović, Oljača, Čvorkov, Jovanović, Nedimović, Damjanović , Šaša, Buzaš.