Sreda, 31. Avgust 2022.

Hajduk startovao pobedom

Utakmicama prvog kola u ponedeljak, startovala je zvanično sezona 2022/2023. za klubove Druge lige veterana. Šimanovački Hajduk, nakon ispadanja iz Prve lige, brzo se konsolidovao i sa prilično pojačanim kadrom ulazi u trku za bodovima. Šimanovčani su na domaćem terenu dočekali vršnjake iz Beograda Bubamaru, i iako su gosti poveli, fudbaleri Hajduka su se brzo povratili i na poluvreme se otišlo s rezultatom 1:1. U nastavku utakmice, domaćin je imao inicijativu, koja se, kako je utakmica odmicala, materijalizovala golovima, te je konačan rezultat bio 4:1.

Rezultati prvog kola: Hajduk (Šimanovci) – Bubamara 2010 (Beograd) 4:1, Jedinstvo (Surčin) – Duga (Beograd) 4:2, Dunav (Veliko Selo) – Resnik 4:1, Plavi 2000 (Beograd) - Železnik1:0 i Kovilovo (Beograd) – TENT 1994 (Obrenovac) 7:1, Boleč (Grocka) – GSP Polet (Beograd) 1:3 i Dorćol – Adaneks (Beograd) 3:3.