OPŠTINA PEĆINCI, mesto prosperiteta
Ponedeljak, 21. Oktobar 2019.

Donji Srem nadigrao Napredak

Povratak

U okviru 10. kola Sremske lige na pećinačkoj Suvači odigrana je prva zvanična utakmica između domaćeg FK „Donji Srem 2015“ i popinačkog FK „Napredak“. U 15 minutu, mladi Puzić dugo vuče loptu i kada je ušao u kazneni prostor Napretka, umesto da iz sjajne pozicije šutira u gol gostiju, proigrava Markovića, koji ne uspeva da materijalizuje ovaj napad. I kako to obično biva, kazna za neiskorišćenu priliku stiže 7-8 minuta kasnije: na ubačenu loptu sa leve strane Jankovića pred gol Donjeg Srem 2015, najbolje reaguje Kljajić i dovodi Popinčane u vođstvo. Međutim, iskusni Duško Radosavljević, po opštem mišljenju jedan od nastandardnijih prvotimaca domaćina, u 29. minutu lepo prihvata loptu negde na 18 metara od gola Napretka, sledi sjajan i precizan šut za poravnanje rezultata.

U nastavku utakmice domaćin je dominirao, što se najbolje videlo i po kretanju rezultata. U 50. minutu, težak kiks Majstorovića, kažnjava iskusni Dalibor Marković, te dovodi domaćina u vođstvo. Konačno, 5-6 minuta pre kraja utakmice, lepa kombinacija Mitrovića i Markovića, te se Marković ponovo našao u beležnici sudije Grbatinića kao strelac, za konačnih 3:1.

Na Sportskom centru „Suvača“, pred oko 500 gledalaca sudio je Stevan Grbatinić iz Šida.

DONJI SREM 2015: Jelača, S. Radosavljević, D. Radosavljević, Perišić, Ljubojević (od 70. Mitrović), Vesić, Puzić, Maksimović (Od 75. Dugonjić), Nović, Radivojević, Marković.

NAPREDAK: Grković, M.S. Jovanović, Đilas 6 (od 78. Stanković), Kljajić, Sremac, Janković, P. Majstorović (od 55. Đurić), Vračev, Ćalić, Tica (od 65. Marjanović), M. Majstorović.