Ponedeljak, 25. Jul 2022.

Šumar dočekao Železničar u drugoj prijateljskoj utakmici

Fudbaleri Šumara iz Ogara dočekali su u subotu goste iz Inđije fudbalere Železničara u drugoj prijateljskoj utakmici.

Već posle nekoliko minuta igre, neodlučnost odbrane novog zonaša iz Inđije, golom kažnjava Matović. Ipak, gosti brzo dolaze sebi i u 15. minuti dolazi do poravnanja rezultata: posle centaršuta Dubajića sa desne strane, pred golom Mladenovića najbolje se snalazi Bajić. To je bio period utakmice kada Železničar dominira u svim elementima igre. U 26. minutu, Veselinović, koji je ne tako davno, kao prvotimac Šajkaša iz Kovilja zavio u crno Železničar, postiže prvenac i to je već 1:3. Četvrti gol gostijuje umnogome sličan prvom: Lukač ubacuje loptu iz ugla, Bajić je opet najbolje postavljen, po postiže gol za 1:4.

Pred kraj prvog poluvremena, domaćin smanjuje prednost ekipe iz Inđije. Posle udarca glavom Đorđevića, Blagojević odbija loptu kratko: Đorđević je prihvata i šalje mrežu.

Iskusni Jerković je u 55. minutu, po ko zna koji put dokazao da je majstor fudbala: sjajno plasirana lopta sa oko 20 metara za rezultat 2:5. Malo opuštanje gostiju u 80. minutu golom kažnjava Maksić.

Konačan rezultat: Šumar –Železničar3:5 (2:4)

OGAR. Igralište: FK Šumar. Gledalaca: 50. Sudija: Branislav Grozdanić (Ogar). Strelci: Matović u 3.Đorđević u 43.i Maksić 80 minutu (Šumar), Bajić u 15, 32, i 40. Veselinović u 26. i Jerković u 55. minutu (Železničar).

ŠUMAR: Mladenović, Vračević, Anđelković, Samardžić, Mlađenović, Ragastovac, Petronijević, Maksić, Karaklajić, Đorđević i Matović. Igrali su još: Stepanović, Mitrović, Obradović i Miličević.

ŽELEZNIČAR: Blagojević, Grković, Dubajić, Sudžum, Brtka, Branković, Milojević, Bajić, Osman, Lukač i Veselinović. Igrali su još: Petković, Jerković, Radišić, Milanović, Ljubinković, Đaneš, Mrđa i Ješić.