Petak, 28. Oktobar 2022.

Sloboda ubedljiva na domaćem terenu

Tokom utakmice osmine finala Kupa područnog fudbalskog saveza Srem, fudbaleri Slobode iz Donjeg Tovarnika efikasnijom igrom protiv fudbalera Omladinca iz Novih Banovaca izborili su plasman u četvrtfinale Kupa.

Domaćin je poveo golom Pavlovića u 49. minutu iz slobodnog udarca (skraćeni korner). Dominacija Slobode potvrđena je u 61. minutu: velika gužva u kaznenom prostoru Omladinca, odbijenu loptu prihvata Pilipović i dobro odmerenim udarcem šalje loptu u donji levi ugao gola Kneževića za 2:0. Sve dileme, ako ih je i bilo, otklonio je golom Vukotić u 77. minutu, kada je na najbolji način materijalizovao brzu kontru Slobode.

Konačan rezultat: Sloboda – Omladinac 3:0 (0:0)

DONJI TOVARNIK. Igralište: FK Slobode. Gledalaca: 50. Sudija: Vladimir Blažon (Ruma). Pomoćnici: Branislav Ljubinković (Ruma) i Nemanja Pavlović (Šabac). Strelci: 1:0 Pavlović u 49, 2:0 Pilipović u 61. i 3:0 Vukotić u 77. minutu. Žuti kartoni: Terzić i Aćimović (Sloboda).

SLOBODA: Krompić, Glišić (od 46. Lazarević), Kuburović, Josimov, Terzić (od 82. Kalajdžić), Đuričić, Aćimović, N. Pavlović (od 79. Đorić), Milinković (od 79. Vidić), Pilipović, Jošić (od 46. Vukotić).

OMLADINAC: Knežević, Trivić, Misić, Maksimović, Mićić, Milenković, Simonović, Stevanović, Biočanin, Lažajić, Ivančević.