Utorak, 26. Jul 2022.

Pećinčani i Mihaljevčani odmerili snage na Suvači

Pripreme za novu sezonu počele su i za pećinački fudbalski klub „Donji Srem 2015“ koji je u nedelju dočekao, u prijateljskoj utakmici, goste iz Sremskih Mihaljevaca fudbalere Srema. Oba tima su tokom letnje pauze pretrpeli velike kadrovske promene, a ova prijateljska utakmica je dugo očekivana od strane ljubitelja fudbala.

Prva promena rezultata bila je u 14. minuti, uz dobro organizovan napad domaćina. Aleksandar Ljubojević proigrava mlađeg brata, Vuka i lopta završava iza leđa Štampara. Posle ubačene lopte sa strane, pred golom Donjeg Srema 2015 nastala je velika gužva u kojoj se najbolje snašao Cvetković, koji poravnava rezultat. Drugi gol domaćina, takođe, je postignut posle gužve isred gola sremskoligaša iz Sremskih Mihaljevaca. Iskusni Jurišić petom postiže gol.

Posle nekoliko uvodnih minuta u nastavku utakmice, golom mlađeg Kokira – Jovana, domaćin povećava prednost: manirom iskusnog fudbalera, Kokir je sa 16 metara, preciznim šutem poslao loptu u donji ugao gola Štampara. Lepa akcija je viđena i u 60 minutu: Filip Matić odlično proigrava Komazeca, koji utrčava u prazan prostor i rutinski se upisuje u listu strelaca.U 75. minutu viđena je dobra kontra gostiju, koja je materijalizovana na najbolji način – golom: Komazec je nesebično proigrao Kalamburu za izjednačenje. Konačno, u 88. minutu poslednja promena rezultata: Rajić postiže gol za konačnih 3:4.

Konačan rezultat: Donji Srem 2015 – Srem3:4 (2:1)

PEĆINCI. Igralište: Sportski centar „Suvača“. Gledalaca: 200. Sudija: Nemanja Despotović (Ogar). Strelci: V. Ljubojević u 14, Jurišić u 42. minutu i J. Kokir u 50 minutu (Donji Srem 2015), Cvetković u 30. Komazec u 60, Kalambura u 75.i Kosović u 88. minutu (Srem).

DONjI SREM 2015: M. Dević, Omega, Jurišić, Vukmanović, Đorđev, Maksimović, Krneta, Vladisavljević, A. Ljubojević, Kokir, V. Ljubojević. Igrali su još: Mlinarević, L. Dević, Mrkela, Radivojević, Rudan, J. Kokir i Marković.

SREM: Štampar, Bosiljkov, Turčinović, Bajlović, Jošić, Cvetković, Nović, Alijagić, Panić, Komazec, Kosović. Igrali su još: Kalambura, Matić, Rajić, Stikić, Ranković i Kovačević.