OPŠTINA PEĆINCI, mesto prosperiteta
Nedelja, 12. Jun 2022.

Odigrana prva utakmica baraža za popunu Sremske lige

Povratak

U današnjoj utakmici baraža za popunu Sremske lige, u Kuzminu su se sastali fudbaleri Graničara i Šumara. Potvrdilo se staro fudbalsko pravilo – dok sudija ne označi kraj poluvremena ili utakmice, vremena za promene rezultata ima.

Gosti su ozbiljno pripretili u 5 minutu: sjajan centaršut Pretronijevića sa leve strane, lopta prolazi kroz kazneni prostor: srećom po Graničar, nikoga nije bilo od napadača Šumara da je, jednostavno, prosledi u gol.

Promena rezultata u 22. minutu: pred golom Graničara oboren je Mlađenović, te Meničanin pokazuje na belu tačku: siguran realizator najstrože kazne bio je Petronijević. I kada se činilo da će rezultat 0:1 biti konačan za prvo poluvreme, za nekoliko minuta dva gola. Najpre se u 43. minutu Stefanović u gužvi pred golom Mladenovića najbolje snašao. Radost navijača Graničara trajala je svega par minuta: sjajnim šutem u 45. minutu Petronijević se po drugi put upisuje u listu strelaca.

U nastavku utakmice Simić u 85. minutu poravnava na 2;2, a pravi šok za goste u poslednjim trenucima nadoknade vremena: Draganić povlači Vukadinovića, a Meničanin ponovo dosuđuje najstrožju kaznu, koju Darko Pečenica pretvara u gol, za konačnih 3:2.

Uzvratna utakmica za nedelju dana u Ogaru.

KUZMIN: igralište Graničara. Gledalaca:800. Strelci: 0:1 Petronijević u 22. iz kaznenog udarca, 1:1 Stefanović u 43, 1:2 Petronijević u 45, 2:2 Simić u 85 3:2 Darko Pečenica u 90. iz kaznenog udarca. Glavni sudija: Dragutin Meničanin (Vrdnik). Pomoćnici: Đorđe Stanojčev (Irig) i Nemanja Batalo (Ruma). Četvrti sudija: Blagoje Radić (Irig). Žuti kartoni: Dejan Pečenica, Šojić Darko Pečenica (Graničar), Obradović, Draganović, Mlađenović i Lončar (Šumar).

GRANIČAR: Šivoljicki, Jovanović (od 90. Vladisavljević), Stević, Mitrović, Vranjković, Dejan Pečenica, Stefanović (od 60. Vukadinović), Darko Pečenica, Simić, Ristić, Nedimović (od 64. Šojić).

ŠUMAR: Mladenović, Miličević (od 68. Lazić), Maksić (od 46. Karaklajić), Draganić, Vračević, Mitrović, Obradović, Petronijević (od 77. Lončar), Draganović, Mlađenović, Ragastovac.