Ponedeljak, 17. Oktobar 2022.

Napredak ubedljiv na domaćem terenu

U okviru 10. kola Sremske lige, fudbaleri Napretka dočekali su juče u Popincima fudbalere Partizana iz Vitojevaca.

Ubedljivom i efikasnm igrom, već posle tridesetak minuta igre, Napredak je stvorio ubedljivu i nedostižnu prednost. Domaćin je došao u prednost u 18. minuti - nakon serije driblinga, Dragišić šutira, a lopta na putu ka golu pogađa Minića i završava u mreži. Prednost je Napredak uvećao u 26. minuti - Dragišić prodire po levoj strani, centrira na drugu stativu gde loptu prihvata Vukelić, spušta je Miniću, koji rutinski postiže gol. Samo par minuta kasnije 3:0, posle sjajno šuta Dragišića. Konačno, u 56. minutu Todorović golom materijalizuje prodor.

Konačan rezultat: Napredak – Partizan 4:0 (3:0)

Posle druge uzastopne pobede, Napredak je među pet prvoplasiranih ekipa, kojih deli samo bod.

POPINCI. Igralište: FK Napredak. Gledalaca: 150. Sudija: Marko Šljepica (Novi Banovci). Strtelci: 1:0 Minić u 18, 2:0 Minić u 24, 3:0 Dragišić u 27 i 4:0 Todorović u 56. minutu. Žuti karton: Bogičević (Partizan).

NAPREDAK: D. Nikolić, Minić, Vukosavljević, Mirosavljević, Pršić (od 60. Jakšić), Vukelić, Todorović, Vesić, I. Nikolić, Dragišić (od 75. Tošić), Radovanović.

PARTIZAN: Sabo, Konc, Babić, Zejić, Marković, Bogićević, Gavrilović (od 46. Radović), Petrović, Đurović (od 46. Tripić), Pajić, Janjić.