Ponedeljak, 23. Novembar 2020.

Gosti iz Rumenke uspešniji u Donjem Tovarniku

U derbi meču 16. kola Vojvođanske lige – Jug, juče su se u Donjem Tovarniku sastali fudbaleri Slobode i Jedinstva iz Rumenke.

Sloboda je pripretila prvi put u 13. minutu posle vrlo dobrog šuta Đorđevića. Desetak minuta kasnije viđen je i udarac Javorca, a vrlo brzo i pogođena prečka posle skok-šuta Ninića. Kazna za neiskorišćene šanse došla je u 33. minutu: posle velike gužve u kaznenom prostoru Šivoljickog, najbolje se snašao Veselinović, koji je prosledio loptu u mrežu.

Priliku za poravnanje sa bele tačke imao je Dragojević u 51. minutu, kada je pred golom Jedinstva bio oboren Ninić. Nažalost po domaćina, Dragojević nije bio precizan. U 60. minutu Mitrović propušta idealnu priliku da povisi prednost gostiju. Ipak, to je uspelo Tepiću u 68. minutu: istog igrača je oborio Đuričić pred svojim golom, a sudija Mitrović se nije dvoumio da dosudi najstrožu kaznu, koju Tepić realizuje za konačan rezultat Sloboda – Jedinstvo 0:2.

S obzirom na sve okolnosti, Sloboda je ipak prikazala solidnu igru. Sledeće nedelje, jedini zonaš iz pećinačke opštine gostuje novosadskom Indeksu, u poslednjoj utakmicu jesenjeg dela sezone.

Na igralištu Slobode u Donjem Tovarniku utakmicu je sudio Ognjen Mitrović iz Sremske Mitrovice koji je tokom 90 minuta igre podelio ukupno pet žutih kartona.

SLOBODA: Šivoljicki, Stević, Simić, Javorac (od 39. Jovičić ), Lazarević (od 46. Salkunić), Đuričić, Vukotić, Ninić, Đorić (od 46. Štulić), Dragojević, Đorđević.

JEDINSTVO: Glišić, Berić, Štefek, Zirić, Gadžić, Mitrović (od 85. Moravac), Rajak (od 63. Stojanović), Skoko, Tepić, Zaov, Veselinović (od 87. Grubović).