Ponedeljak, 19. Septembar 2022.

Bodovi za goste na Suvači

U okviru 6. kola Vojvođanske lige – Jug na pećinačkoj Suvači juče su se sastali domaći FK „Donji Srem 2015“ i gosti iz Inđije FK „Železničar“.

Početni minuti utakmice pripali su domaćinu, a šanse za nešto više propustili su Vukmanović u 3. i Đurić 10. minutu. Samo par minuta kasnije, Vučković je, praktično, sam sebi stvorio priliku koju koristi i to je 0:1. Prednost Železničara udvostručena je u 28. minutu: iskusni Kaurin ulazi s boka u kazneni prostor Donjeg Srema 2015 i kada su svi očekivali da će proigrati nekog od saigrača, usledio je precizan šut. Jelača uspeva da zakači loptu, ali ne i da je izbije iz gola. Domaćin se vraća u igru u 37. minutu: posle ubačene lopte pred gol Petkovića, najviši u skoku je bio Vuk Ljubojević, i dobro odmerenim udarcem glave, šalje loptu u mrežu. Posle gola Kaurina u 49. minutu sve dileme oko pobednika su bile razrešene.

Konačan rezultat: Donji Srem 2015 – Železničar 1:3 (1:2)

PEĆINCI. Igralište: SC „Suvača“. Gledalaca: 250. Sudija: Nikola Vukmanović (Novi Sad) 7. Strelci: V. Ljubojević u 37. minutu za Donji Srem; Kaurin u 28. i 49. i Vučković u 12. minutu za Železničar. Žuti kartoni: Krneta, Perišić i Omega (Donji Srem 2015), Trbović (Železničar).

DONjI SREM 2015: Jelača, Krneta, Perišić (od 46. Jurišić), Kokar (od 46. A. Ljubojević), Đurić, Ješić, (od 63. Dević), Maksimović , V. Ljubojević (od 63. Vladisavljević), Vukmanović, Omega, Rudan (od 46. Marković).

ŽELEZNIČAR: Petković, Grković, Bosnić (od 90+2 Umičević), Branković, Radišić, Osman, Milojević, Trbović, Kaurin (od 77. Sokolović), Sudžum, Vučković(od 90+1 Desančić).