Ponedeljak, 31. Oktobar 2022.

Bodovi za Kameni na domaćem terenu

U okviru 11. kola Međuopštinske lige Srem – Istok u Ašanji su se sastali domaći fudbaleri Kamenog i gosti iz Vrdnika fudbaleri Rudara.

Već u 6. minuti šok za domaće navijače: posle duge lopte pred gol Kamenog, domaća odbrana slabije reaguje. Bogdanov prihvata odbijenu loptu na oko 25 metara gola i sjajnim udarcem, lobuje Ivanovića. Potom, Kameni propušta dve kolosalne šanse preko Salija u Vudragovića: Kisurić je bio na visini zadatka. U 28. minutu poravnanje rezultata: posle centaršuta sa leve strane, Radojčić je brži od gostujućeg golmana.

Drugo poluvreme protiče u izjednačenoj igri. U 76. minuti Sali pogađa stativu gola Rudara. U 80. minuti, zbog preoštrog starta, Popović dobija drugi žuti - crveni karton. To je bio dodatni motiv da domaćin krene na sve ili ništa. Upornost se isplatila u četvrtoj minuti nadoknade vremena: posle centaršuta Radojčiča, na drugoj stativi najbolje se snašao Vasić, koji postiže gol za konačan rezultat.

Konačan rezultat: Kameni – Rudar 2:1 (1:1)

AŠANJA. Igralište: FK Kameni. Gledalaca: 150. Sudija: Nikola Đurić (Inđija). Strelci: 0:1 Bogdanov u 6, 1:1 J. Radojčić u 28, 2:1 Vasić u 90 + 5 minutu. Žuti kartoni: Milutinović i P. Jovanović (Kameni), Popović, Krčić, Višnjovski, Lužajić i Pardovicki (Rudar). Crveni karton: Popović, drugi žuti (Rudar).

KAMENI: Ivanović, Dobriković, Asani, Vasić, Radojčić, Sali, Dobrić, Pilipović, Vudragović (od 46. Mileusnić), Milutinović i P. Jovanović.

RUDAR: Klisurić, Popović, Ninković, Krčić, Višnjovski, Lužajić, Dubravac (od 90 + 4). Gvoka, Bogdanov, Mihajlović, Pardovicki, Vuletić.