Ponedeljak, 25. Jun 2018.

Završen baraž za popunu Vojvođanske lige - Jug

Iako je Sloboda imala juče bezrezervnu podršku prepunih tribina u Donjem Tovarniku, ipak nije imala sreće. Druga finalna utakmica baraža za popunu Vojvođanske lige – Jug završila se rezultatom 2:3, čime se rumski sremskoligaš plasirao u viši rang. Srčanost na terenu fudbalera Slobode ovaj put nije bila dovoljna, ali novu priliku donjotovarnički sremskoligaš imaće već sledeće jeseni, kada krene nova sezona.

Domaćin je poveo golom Kneževića u 22. minutu, koji je najbolje reagovao pred golom Prvog maja na ubačenu loptu iz ugla. Rezultat je poravnao Mačvanski u 40. minutu, posle velike gužve i odbijenih lopti pred golom Radosavljevića. U 52. minutu, lopta preskače Kresojevića, jednog od poslednjih igrača u odbrani Slobode, i dolazi do Dobića, šalje u mrežu. Marković u 61. minutu iz neposredne blizine šutira u gol gostiju. Na odbijenu loptu natrčava Majstorović i šalje je iza leđa Šegavca. Konačno, u 72. minutu Lacković dovodi Prvi maj u vođstvo za konačnih 2:3.

Pred oko 700 gledalaca na igralištu Slobode, juče je sudio Marko Gnjatović iz Novog Sada, koji je za 90 minuta igre podelio 4 žuta kartona i jedan crveni.

SLOBODA: Radosavljević, Ragastovac , Mitrović (od 46. Gemeri), V. Ninić, Kresojević, Kordolup, Knežević, Ašćerić, Radošević (od 49. Marković), Majstorović (od 70. Obradović), Perišić .

PRVI MAJ: Šegavac, Lazić, Pendo, Mačvanski, Krstić , Milojević, Radišić, Milić (od 62. Lacković ), Čupeljić , Dobić (od 78 Jež), Zec.