OPŠTINA PEĆINCI, mesto prosperiteta
Petak, 15. Jun 2018.

Sloboda u finalu

Povratak

U revanš utakmici protiv Jedinstva iz Rumenke, odigranoj juče u Donjem Tovarniku, mreže su mirovale, ali zbog pobede u Rumenki od 2:1, Sloboda je drugi finalista baraža za popunu Vojvođanske lige - Jug. U drugom polufinalnom paru, TSK (Temerin) – Prvi maj (Ruma), uspešniji je bio rumski sremskoligaš: u Temerinu 2:1, a u Rumi 1:0. Finalne utakmice baraža Prvi maj – Sloboda, igraju se 20. juna u Rumi, a 24. u Donjem Tovarniku.

Gosti iz Rumenke su ozbiljno pripretili u 9. minutu, kada je na odbijenu loptu, pred golom Slobode, natrčao Novičević. Srećom po domaćina, lopta nije završila u mreži. Prva ozbiljnija prilika domaćina viđena je u 15 minutu: Kordolup je lepo proigrao Kneževića, koji šutira sa oko 20 metara: sve se završilo bez promene rezultata. Do kraja poluvremena, viđeno je više poluprilika na obe strane.

I u nastavku utakmice, gosti nisu smanjivali ritam. Trivunović, „udarna poluga“ Jedinstva, u 48. minutu šalje vrlo nezgodnu loptu ka golu Radosavljevića. Najzanimljivi detalj na utakmici viđen je u 65. minutu: Marković sa desne strane ulazi u kazneni prostor Jedinstva, gde ga na nedozvoljeni način zaustavlja Stanar, te sudija Janjuš pokazuje na „belu tačku“. Na žalost po domaćina, Marković ne uspeva da realizuje penal. Do kraja utakmice, više je bio „u centru pažnje“ sudija, koji je prenervozne igrače smirovao kartonima.

U redovima domaćina, posebno raspoloženi za igru bili su golman Radosavljević i „centralni stub odbrane“ Vladan Ninić.

„Utakmica je bila vrlo tvrda, sa mnogo prilika na obe strane. Jedinstvo je ponovo potvrdilo da je vrlo kvalitetna i nezgodna ekipa. Mislim da smo zasluženo u finalu: igrali smo hrabro i složno. Naravno, uz dosta sreće, a sreća prati hrabre. Utakmice protiv Prvog maja uvek su mi bile omiljene i s velikim nestrpljenjem ih očekujem. Na nama je da se spremimo taktički i ubeđen sam da u Rumi možemo doći do dobrog rezultata, koji bi trebalo da na našem terenu potvrdimo i tako se plasiramo u viši rang“ – rekao je Radosavljević.

Na stadionu Slobode u Donjem Tovarniku, pred oko 600 gledalaca, sudio je Predrag Janjoš, koji je podelio ukupno 13 žutih kartona i jedan crveni za igrača Jedinstva Dragana Pekeza.

SLOBODA: Radosavljević, Ragastovac, Marković, Mitrović, V. Ninić, Kordolup, Knežević, Ašćerić, Trbović, Gemeri, Perišić.

JEDINSTVO: Brojčin, Stanar, Marić, Stevanović, Filipović, Vidosavljević. Đanković, Poznanović (od 80. Bakić), Novaković, Zeljković (od 73. Vićićević), Trivunović.