Subota, 21. April 2018.

Kupinovo se pomerilo sa začelja tabele

Na današnjoj utakmici Vojvođanske lige – jug, odigranoj u Vojki imeđu domaćeg Sremca i Kupinova, domaćin može biti prezadovoljan podelom bodova. U prvom poluvremenu Kupinovo je imalo više od igre i nekoliko sjajnih prilika: u 9. minutu Najdanović je pogodio prečku gola Starčevića, a u 24. minutu kasnije Oljača stativu. Već u sledećem napadu Sremac je mogao nešto više uraditi Sjajan šut Matića, a Sadžak odbija loptu u korner. Za neiskorišćene šanse gosti su kažnjeni u 53. minutu: precizan, prizeman šut Račića i lopta završava iza leđa Sadžaka. I kada su svi mislili da će bodovi ostati u Vojki, u 87. minutu, poravnanje rezultata: Bosnić, praktično, sam sebi stvara šansu, koju je golom materijalizovao.

Pri samom kraju utakmice, prenervozne igrače sudija Matić je morao kartonima da smiruje, a „najdeblji kraj“ izvukao je Bosnić, koji je dobio crveni karton (drugi žuti). Posle prvih utakmica 21. kola, bar privremeno, Kupinovo se pomerilo sa samog začelja tabele.

STRELCI: 1:0 Račić u 53. minutu, 1:1 Bosnić u 87. minutu. VOJKA: Igralište Sremca. GLEDALACA: 200. SUDIJA: Nemanja Matić (Novi Sad) 6. ŽUTI KARTONI: Draganović, Račić i Belak (Sremac), Oljača, Bosnić i Jurišić (Kupinovo). CRVENI KARTON: Bosnić (Kupinovo).

SREMAC: Starčević, Kuburović, Belak, Milojević, Draganović, Grujin, Popović, Vladisavljević (od 85. Radivojević), Babić, Matić (od 72. Štetić), Račić.

KUPINOVO: Sadžak, Jeremić, Bosnić, Đuričić, Najdanović, Jerković, Jurišić, Rašković (od 38. Lekić), Drača, Oljača, Matić (od 55. Živanović).

Igrač utakmice: Stefan Bosnić.