Četvrtak, 17. Avgust 2017.

Na Suvači slavila Sloboda, a u Popincima Graničar

Juče su u Pećincima i Popincima odigrane utakmice prvog kola Kupa Fudbalskog saveza Srbije.

Na Suvači su se sastali domaćin FK Donji Srem 2015 i sremskoligaš iz Donjeg Tovarnika FK Sloboda. Fudbaleri Donjeg Srema 2015 odolevali su sve do 40. minuta sremskoligašu iz Donjeg Tovarnika, kada Ljubojević šalje loptu u donji levi ugao gola Mitrovića. Prednost gostiju uvećana je u 57. minutu, posle sjajnog šuta mladog Naića, a samo par minuta kasnije i golom Majstorovića za rezultat 0:3. Koncentracija fudbalera Slobode u finišu utakmice naglo popušta - prednost Slobode, golom iz jedanaesterca, smanjuje Miličević, a zatim postiže još jedan gol, za končan rezultat Donji Srem 2015 – Sloboda 2:3.

U Popincima su se sastali FK Napredak i FK Graničar iz Obreža, a pobednik je odlučen već posle prvih 45 minuta. Gosti iz Obreža su golom Lukaća u 9. minutu poveli 0:1. Desetak minuta kasnije prednost je duplirana - strelac je bio Žakula.