Četvrtak, 29. Septembar 2016.

Srbija na korak do narednog kruga kvalifikacija

U poslednjem kolu kvalifikacionog turnira, 1. oktobra, mladim fudbalerkama Srbije dovoljan je i bod protiv Belgije za plasman u sledeću rundu kvalifikacija, jer će se direktno plasirati po dve najbolje ekipe iz svake grupe.

Juče je ženska kadetska fudbalska reprezentacija Srbije, u Sportskom centru „Suvača“ u Pećincima, odigrala kvalifikacioni meč za Prvenstvo Evrope 2016/17. godine protiv selekcije Ukrajine. Meč je završen nerešenim rezultatom 1:1, a golove su postigle Simenjuk, u 39. minutu za reprezentaciju Ukrajine i Agbaba, u 49. minutu za reprezentaciju Srbije.

Kao sporan trenutak na utakmici je ostao jedanaesterac koji je u šestom minutu za Srbiju izvela Kardović i koji je sudija iz Moldavije Svetlana Patras najpre priznala kao pogodak, a zatim na intervenciju pomoćnog sudije poništila gol (na slici gore).

I pored dominacije na terenu kadetkinje Srbije propustile su priliku da pobedom nad vršnjakinjama iz Ukrajine, kolo pre krajaturnira, izboreplasman u sledeću fazu kvalicikacija za Prvenstvo Evrope. U poslednjem kolu kvalifikacionog turnira, 1. oktobra, mladim fudbalerkama Srbije dovoljan je i bod protiv Belgije za plasman u sledeću rundu kvalifikacija, jer će se direktno plasirati po dve najbolje ekipe iz svake grupe.