Понедељак, 2. Септембар 2019.

Пећинчани надиграли госте из Инђије

Дерби 3. кола Сремске лиге јуче је у потпуности припао Доњем Срему 2015, који је пропустио прилику, бар према неискоришћеним приликама, да још убедљивије на домаћем терену савлада Железничара из Инђије, који је само у првих двадесетак минута приказао игру достојну свог реномеа.

Прву прилику за нешто више имао је домаћин већ у 5. минуту, када је Максимовић практично сам себи створи шансу, међутим, све се завршило слабим шутем. Десетак минута касније виђен је шут Чучковића преко гола Јелаче. У 17. минуту Павловић не успева да лобује домаћег голмана.

Промена резултата у 21. минуту: Пузић убацује лопту пред гол Железничара, где је најбоље био постављен Александар Љубојевић, који главом шаље лопту иза леђа искусног Милиновића. До нове промене резултата долази у 35. минуту: шут Душана Радосављевића са око 22 метра и лопта завршава у доњем левом углу гола Милиновића. При крају првог полувремена, тачније у 43. минуту Бајић је био у прилици да смањи предност домаћина.

Безуспешно су гости из Инђије покушавали да у наставку утакмице бар ублаже пораз. С друге стране, домаћин је играо мало комотније. Ипак, у 75. минуту је успео да повиси предност: „мали шоу програм“ Максимовића завршен је голом за коначних 3:0.

ПЕЋИНЦИ: Спортски центар „Сувача“. Гледалаца: 250. Судија: Владимир Блажон (Рума). Помоћници: Јован Катић (Рума) и Стефан Колџић (Никинци). Делегат: Влада Савић (Никинци). Стрелци: 1:0 Љубовић у 21, 2:0 Д. Радосављевић у 35, 3:0 Максимовић у 75. минуту. Жути картони: Д. Радосављевић, Перишић и Ристивојевић (Доњи Срем 2015), Марјановић (Железничар).

ДОЊИ СРЕМ 2015: Јелача, С. Радосављевић, Д. Радосављевић, М. Митровић, Дугоњић, Перишић, Н. Митровић (од 61. Ристивојевић), А. Љубојевић (од 80. Обреновић), Пузић (од 65. Радовановић), Максимовић, Новић.

ИНЂИЈА: Милиновић, Катарић, Марјановић, Цураковић, Костић (од 80. Пејовић), Чучковић, Павловић, Ракар, Бајић, Дубајић (од 46. Убовић), Димитријевић.