Субота, 24. Јун 2017.

Отворена купалишна сезона на Базенима Пећинци

Целодневним програмом, јуче је на Базенима Пећинци званично почела купалишна сезона. Богат културно-забавни и спортски програм, као и топао летњи дан привукао је велики број купача, али и спортиста.

Свечано отварање обележио је турнир у брзопотезном шаху, на којем је учествовало десет играча, који су играли по убрзаном темпу игре: 5 минута по играчу. Победио је Лазар Пештерац из Шимановаца, који је из девет партија освојио 8 поена. Други је био Славиша Спасић из Шимановаца са 7, поена, док је трећи био Дејан Јовановић из Прхова, такође са 7 поена, али са слабијим додатним критеријумима. Турнир је свечано отворио Томислав Ћирковић, директор Јавне установе „Спортски центар“, повалачењем првог потеза у партији Бабић – Пештерац. Тројица првопласираних награђени су пехарима и медаљама.

Тропска врелина јучерашњег дана није омела одбојкаше на песку да покажу своје умеће. На терену за одбојку на песку осам екипа, састављених од по три играча, такмичило се у свом омиљеном спорту. Финална утакмица одредила је победничку екипу у саставу Немања Динчић, Душан Штетић и Матија Шеговац. Друго место освојили су млади одбојкаши Јована Чикић, Бранислав Петковић и Драгана Најић, док је треће место заузела екипа у саставу Данијела Тешић, Катарина Гојић и Јована Савковић. Награде најуспешнијим одбојкашима уручио је руководилац пећиначких базена Дарко Пантић.

Богат културно-забавни програм обележили су наступи две групе ансамбла Друштва за неговање народне традиције „Пећинци“, а најмлађе посетиоце базена забављао је професионални кловн – аниматор.

Из управе Базена у Пећинцима најављују и за ову купалишну сезону низ погодности за најуспешније ђаке и спортисте, као и богат спортски и забавни програм, а у сарадњи са Спортским савезом „Развој спортова“ наставља се лепа традиција бесплатне школе пливања, која почиње 01. јула. Пећиначки базени биће отворени за купаче сваког дана од 10:00 до 19:00 часова. Такође, за све љубитеље пливања и забаве на базенима који нису са територије пећиначке општине, биће обезбеђен бесплатан аутобуски превоз из Руме, који стартује у понедељак 26. јуна, а све додатне информације могу се добити путем телефона 063/575 023 или на званичном сајту Базена Пећинци http://www.bazenipecinci.com.