Понедељак, 6. Септембар 2021.

Више среће за Подунавац у Товарнику

У оквиру 4. кола Војвођанске лиге – Југ јуче су се у Доњем Товарнику састали домаћи тим ФК „Слобода“ и гости из Белегиша ФК „Подунавац“. Иако подршка за домаће фудбалере није изостала са трибина, срећа није била наклоњена Товарничанима. Подунавац се преоријентисао на појачану одбрану и врло опасне контре преко крилних нападача, који су одбрани Слободе правили велике проблеме. Првих 45. минута обележиле су велике шансе Подунавца, Балетића у 24. и Павловића у 30. минути.

Друго полувреме Слобода је почела одлучније, али без материјализације. Виђена је изгледна прилика Комазеца у 58. минуту. До промене је дошло пар минута касније: шут Марка Живковића у контра угао Јагодића био је неодбрањив и то је било врло неугодних 0:1. У последњим минутима утакмице кикс Драгојевића, није успео да казни Ковачевић, те гости пропуштају прилику да дуплирају предност.

Коначан резултат Слобода – Подунавац 0:1 (0:0)

ДОЊИ ТОВАРНИК. Игралиште: ФК Слобода. Гледалаца: 150. Судија: Немања Кампић (Нови Сад). Помоћници: Милош Ивановић (Нови Сад) и Немања Батало (Рума). Стрелац: Марко Живковић у 5. минуту. Жути картони: Цветковић и Марко Живковић.

СЛОБОДА: Јагодић, Видић (од 60. Петровић), Кубуровић, Калајџић, Лазаревић, Мандић (од 46. Комазец), Богдан, Димић, Мићић (од 82. Драгојевић), Глишић, Јошић (од 46. Салкунић).

ПОДУНАВАЦ: Трифуновић, Цветковић, Марко Живковић, Балетић, Павловић, Вукобратовић, Сарачевић, Милетић (од 87. Ковачевић), Зоговић, Кувекаловић (од 46. Јанковић), Бјелобрк (од 46. Јанковић).